2. Procedure
Procedure
Title: Apoteksprodukter
Description: Upphandlingen omfattar läkemedel och andra apoteksprodukter.
Internal identifier: MAU 2026/1265
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
Lot: LOT-0000
699194-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Apoteksprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Apoteksprodukter
Intern identifierare: MAU 2026/1265
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000