2. Procedure
Procedure
Title: UBEZPIECZENIE MIENIA, ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ I POJAZDÓW
Description: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych w ramach jednego postępowania o udzielenie zamówienia. 2. Zamówienie dzieli się na 3 części. Poszczególne części obejmują następujące rodzaje ubezpieczeń: 2.1. Część 01 zamówienia: (a) Ubezpieczenie mienia od ryzyk żywiołowych (PD) zawarte w systemie od wszystkich ryzyk (AR) (CPV – 66515400-7, CPV 66515000-3), (b) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (EE) (CPV – 66515400-7, CPV - 66515000-3), (c) Ubezpieczenie sprzętu i maszyn budowlanych (CPM) (CPV – 66514110-0), (d) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz z tytułu posiadanego mienia (OC), (CPV – 66516000), (e) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych (OC księgi) (CPV - 66516000). 2.2. Część 02 zamówienia: (a) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego (CPV – 66516100-1), (b) Ubezpieczenie autocasco (AC) (CPV – 66514110-0), (c) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów w związku z ruchem pojazdów (NNW) (CPV – 66512100-3). 2.3. Część 03 zamówienia: (a) Ubezpieczenie mienia od ryzyk żywiołowych (PD) zawarte w systemie od wszystkich ryzyk (AR) „ZUOK” Zoniówka (CPV – 66515400-7, CPV 66515000-3). 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych wyłączenie w zakresie, w jakim zamówienie zostało podzielone na części. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części poufnej tzn. w Załączniku nr 1, Załączniku nr 2, Załączniku nr 3 do SWZ.
Internal identifier: 10-ZP/2026-Ubezpieczenia
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z Działem II ustawy PZP i przepisami art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2026r., poz. 793) – zwanej dalej PZP. 2. INFORMACJA O UPRZEDNIEJ OCENIE OFERT Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. LICZBA CZĘŚCI ZAMÓWIENIA, NA KTÓRĄ WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ 3. 1. Wykonawcy mogą złożyć Ofertę na jedną lub dwie lub trzy części zamówienia, jako jedną Ofertę lub oddzielne Oferty na każdą część zamówienia. Zamawiający nie ogranicza maksymalnej liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy. 3. 2. Przez wymóg złożenia tylko jednej Oferty należy rozumieć złożenie przez wykonawcę ubiegającego się o udzielenie zamówienia tylko jednej oferty na poszczególną część zamówienia. Oznacza to, że wykonawca nie może złożyć dwóch ofert na poszczególną część zamówienia. Za naruszenie tego wymogu uznaje się także złożenie oferty na daną część zamówienia przez wykonawcę działającego wspólnie z innymi wykonawcami w dwóch lub więcej konfiguracjach podmiotowych, np.: wykonawcę będącego członkiem dwóch „pool’i koasekuracyjnych” składających ofertę na tę samą część zamówienia. Złożenie większej liczby Ofert spowoduje odrzucenie wszystkich Ofert złożonych przez wykonawcę w danej Części Zamówienia.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66515400 Weather-related insurance services
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66516000 Liability insurance services, 66516100 Motor vehicle liability insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: UBEZPIECZENIE MIENIA, ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ I POJAZDÓW - Część 01.
Description: Część 01 zamówienia: (a) Ubezpieczenie mienia od ryzyk żywiołowych (PD) zawarte w systemie od wszystkich ryzyk (AR) (CPV – 66515400-7, CPV 66515000-3), (b) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (EE) (CPV – 66515400-7, CPV - 66515000-3), (c) Ubezpieczenie sprzętu i maszyn budowlanych (CPM) (CPV – 66514110-0), (d) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz z tytułu posiadanego mienia (OC), (CPV – 66516000), (e) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych (OC księgi) (CPV - 66516000). 2.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych wyłączenie w zakresie, w jakim zamówienie zostało podzielone na części. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części poufnej tzn. w Załączniku nr 1, Załączniku nr 2, Załączniku nr 3 do SWZ. 4.Sposób dostępu do informacji poufnych. Zamawiający ogranicza dostęp do części dokumentów zamówienia ze względu na konieczność ochrony poufnych informacji dotyczących mienia, działalności oraz szkodowości Zamawiającego, zawartych w załącznikach nr 1–6 oraz nr 7a i 7b do SWZ. Informacje te służą ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, a ich publiczne ujawnienie mogłoby naruszyć interesy gospodarcze Zamawiającego. Na podstawie art. 133 ust. 3 w związku z art. 18 ust. 4 ustawy PZP dokumenty te będą udostępniane wykonawcom na wniosek złożony za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Wykonawcy są zobowiązani do zachowania poufności otrzymanych informacji, wykorzystywania ich wyłącznie na potrzeby udziału w postępowaniu oraz nieudostępniania ich osobom trzecim, z wyjątkiem osób, których udział jest niezbędny do przygotowania oferty. 5. Wymagania związane z ochroną poufnego charakteru informacji. Wszelkie informacje zawarte w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia przeznaczone są wyłącznie do przygotowania oferty i w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystane w innym celu, ani udostępniane osobom trzecim nie uczestniczącym w postępowaniu chyba, że jest to konieczne i niezbędne do udziału w postępowaniu i przygotowania oferty. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności co do treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1526). 6. Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.
Internal identifier: 10-ZP/2026-Ubezpieczenia- Część 01.
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66516000 Liability insurance services
Lot: LOT-0002
Title: UBEZPIECZENIE MIENIA, ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ I POJAZDÓW - Część 02.
Description: 1. Część 02 zamówienia: (a) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego (CPV – 66516100-1), (b) Ubezpieczenie autocasco (AC) (CPV – 66514110-0), (c) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów w związku z ruchem pojazdów (NNW) (CPV – 66512100-3). 2.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych wyłączenie w zakresie, w jakim zamówienie zostało podzielone na części. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części poufnej tzn. w Załączniku nr 1, Załączniku nr 2, Załączniku nr 3 do SWZ. 4.Sposób dostępu do informacji poufnych. Zamawiający ogranicza dostęp do części dokumentów zamówienia ze względu na konieczność ochrony poufnych informacji dotyczących mienia, działalności oraz szkodowości Zamawiającego, zawartych w załącznikach nr 1–6 oraz nr 7a i 7b do SWZ. Informacje te służą ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, a ich publiczne ujawnienie mogłoby naruszyć interesy gospodarcze Zamawiającego. Na podstawie art. 133 ust. 3 w związku z art. 18 ust. 4 ustawy PZP dokumenty te będą udostępniane wykonawcom na wniosek złożony za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Wykonawcy są zobowiązani do zachowania poufności otrzymanych informacji, wykorzystywania ich wyłącznie na potrzeby udziału w postępowaniu oraz nieudostępniania ich osobom trzecim, z wyjątkiem osób, których udział jest niezbędny do przygotowania oferty. 5. Wymagania związane z ochroną poufnego charakteru informacji. Wszelkie informacje zawarte w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia przeznaczone są wyłącznie do przygotowania oferty i w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystane w innym celu, ani udostępniane osobom trzecim nie uczestniczącym w postępowaniu chyba, że jest to konieczne i niezbędne do udziału w postępowaniu i przygotowania oferty. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności co do treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1526). 6. Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.
Internal identifier: 10-ZP/2026-Ubezpieczenia - Część 02.
Main classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services
Additional classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services, 66512100 Accident insurance services
Lot: LOT-0003
Title: UBEZPIECZENIE MIENIA, ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ I POJAZDÓW - Część 03.
Description: 1. Część 03 zamówienia: (a) Ubezpieczenie mienia od ryzyk żywiołowych (PD) zawarte w systemie od wszystkich ryzyk (AR) „ZUOK” Zoniówka (CPV – 66515400-7, CPV 66515000-3). 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych wyłączenie w zakresie, w jakim zamówienie zostało podzielone na części. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części poufnej tzn. w Załączniku nr 1, Załączniku nr 2, Załączniku nr 3 do SWZ. 4.Sposób dostępu do informacji poufnych. Zamawiający ogranicza dostęp do części dokumentów zamówienia ze względu na konieczność ochrony poufnych informacji dotyczących mienia, działalności oraz szkodowości Zamawiającego, zawartych w załącznikach nr 1–6 oraz nr 7a i 7b do SWZ. Informacje te służą ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, a ich publiczne ujawnienie mogłoby naruszyć interesy gospodarcze Zamawiającego. Na podstawie art. 133 ust. 3 w związku z art. 18 ust. 4 ustawy PZP dokumenty te będą udostępniane wykonawcom na wniosek złożony za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Wykonawcy są zobowiązani do zachowania poufności otrzymanych informacji, wykorzystywania ich wyłącznie na potrzeby udziału w postępowaniu oraz nieudostępniania ich osobom trzecim, z wyjątkiem osób, których udział jest niezbędny do przygotowania oferty. 5. Wymagania związane z ochroną poufnego charakteru informacji. Wszelkie informacje zawarte w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia przeznaczone są wyłącznie do przygotowania oferty i w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystane w innym celu, ani udostępniane osobom trzecim nie uczestniczącym w postępowaniu chyba, że jest to konieczne i niezbędne do udziału w postępowaniu i przygotowania oferty. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności co do treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1526). 6. Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.
Internal identifier: 10-ZP/2026-Ubezpieczenia - Część 03.
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services