699851-2026 - Competition
Hungary – Surveillance and security systems and devices – Rendszámfelismerő kamerarendszer kiépítése
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Rendszámfelismerő kamerarendszer kiépítése
Description: A beszerzés tárgya a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás illetékességi területén korszerű térfigyelő és rendszámfelismerő kamerarendszer szállítása, telepítése, illetve részbeni korszerűsítése. A projekt keretében összesen 82 db IP alapú kamera beszerzése és telepítése történik a Kisbéri járás 17 településén a Versenyképes Járási Program 4034804571 és Versenyképes Járások II. Program részeként biztosított 4157499377 azonosítószámú pályázati konstrukció keretében. Részletes információk a közbeszerzési dokumentumokban és szerződéstervezetben.
Internal identifier: EKR001871922026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A beszerzés tárgya a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás részére korszerű térfigyelő és automatikus rendszámfelismerő kamerarendszer szállítása, telepítése, részbeni korszerűsítése és üzembe helyezése a Kisbéri járás településein. A projekt célja a közbiztonság növelése, a települési közterületek megfigyelése, valamint a közlekedési és bűnmegelőzési feladatok támogatása. A fejlesztés összesen 17 települést érint. A kivitelezés során összesen 82 db IP alapú kamera telepítése vagy cseréje szükséges. A rendszer tartalmaz fix térfigyelő kamerákat, PTZ kamerákat, valamint rendszámfelismerő (LPR) kamerákat is. A feladat részét képezi: - kamerák szállítása és telepítése; - IP videorögzítők és adattárolók biztosítása; - mikrohullámú rádiós adatátviteli hálózat kialakítása; - kültéri hálózati és tápellátási kábelezés telepítése; - routerek, switch-ek és egyéb hálózati aktív eszközök telepítése; - villanyoszlopos és épületre történő rögzítések kivitelezése; - rendszerintegráció, konfiguráció, tesztelés és üzembe helyezés. A kamerák telepítése részben meglévő villanyoszlopokra, részben önkormányzati vagy egyéb épületekre történik. A kivitelező feladata a teljes szerelési infrastruktúra biztosítása, beleértve a konzolokat, bilincseket, kültéri kötődobozokat és védőcsöveket is. Az oszlopokra történő rögzítésnél az energiaszolgáltatói előírások betartása kötelező. A projekt jelentős része mikrohullámú rádiós adatkapcsolaton keresztül működik. Több helyszínen pont–pont vagy pont–multipont rádiós átjátszó hálózat kialakítása szükséges, beleértve közbenső átjátszó pontok telepítését és konfigurálását is. Egyes helyszíneken offline működésű rendszerek kialakítása szükséges helyi adattárolással. A rendszer központi elemei IP alapú videorögzítők, amelyek támogatják a H.264/H.265 tömörítést, a távoli elérést, valamint a videoanalitikai és rendszámfelismerő funkciókat. A feladat része a teljes rendszer hálózati konfigurációja, a kameraképek integrációja, a működés ellenőrzése és az átadási dokumentáció elkészítése. A nyertes ajánlattevő feladata valamennyi szükséges anyag, eszköz, szerelvény és telepítési és rendszerintegrációs erőforrás biztosítása, a rendszer teljes körű telepítése és konfigurálása, továbbá az üzembe helyezéshez szükséges dokumentációk, mérési jegyzőkönyvek és átadási dokumentumok elkészítése. A feladat magában foglalja a helyszíni felmérést, a szerelési munkákat, a hálózati integrációt, valamint a rendszer működőképességének igazolását is. A beszerzés részletes műszaki tartalmát, az egyes helyszínekre vonatkozó követelményeket, valamint a mennyiségi és műszaki paramétereket a kiviteli és műszaki dokumentáció, továbbá az árazatlan költségvetés tartalmazza. Felhívjuk a tisztelt Ajánlattevő figyelmét, hogy a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az ártáblázatban feltüntetett bármely márka- vagy gyártmánynév csak az adott tétel pontos meghatározását szolgálja, ajánlatkérő műszakilag egyenértékű megajánlást elfogad. Amennyiben ajánlattevő ajánlatában az árazatlan ártáblázatban meghatározott gyártmánytól, típustól eltérő, azonban azzal műszakilag egyenértékű terméket ajánl, akkor köteles ajánlatához ezen termékek listáját az árazatlan ártáblázat vonatkozó tételszámainak feltüntetésével külön nyilatkozatban, az egyenértékűséget igazoló dokumentummal, illetve dokumentumokkal (pl. termékleírás, műszaki adatlap, gyártói nyilatkozat) együtt csatolni.
Internal identifier: EKR001871922026/1
Main classification (cpv): 35125300 Security cameras
Additional classification (cpv): 45314300 Installation of cable infrastructure