699952-2026 - Competition
Hungary – Installation services of special-purpose machinery and equipment – Biogázmotor felújítása és kapcsolódó munkák
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Biogázmotor felújítása és kapcsolódó munkák
Description: Biogázüzemi gázmotorok részleges felújítása és kapcsolódó kivitelezési munkák a Tettye Forrásház Zrt. részére. A TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. üzemeltetésében álló, a Pécs központú agglomeráció szennyvíztisztító telepén (7634 Pécs, Állomás utca 40.) található biogáz üzemben működő 506 kW névleges villamos teljesítményű ENER-G 500B típusú biogázmotor Perkins 4008-30 TRS2 típusú motorblokkjának cseréje. A rendszeres, havi gyakoriságú, szakszerviz által végzett karbantartások biztosítják a motor jelenlegi üzembiztos működését, ugyanakkor a berendezés üzemideje megközelíti a gyártó által meghatározott 48.000 üzemórás tervezett élettartamot. A további üzemeltetés a kritikus üzemóraszám eléréséhez közeledve fokozott kockázatot jelenthet. A biztonságos és folyamatos üzemvitel fenntartása érdekében, a motorblokk cseréje válik indokolttá. A motorblokk cseréje mellett a kivitelezési munka tárgyát képezi az 1-es biogázmotor füstgáz hőcserélőjének cseréje is. A meglévő füstgáz-hőcserélő kilyukadt és elhasználódott ezért további üzembiztos használata nem biztosított. Ezen felül az 1-es (azonosító szám: 2538) és a 2-es (azonosító szám: 2535) biogázmotorok lemezes hőcserélőinek cseréje is esedékessé vált. A kivitelezési munka része továbbá a 2. számú biogázmotor konténerszerkezet teljeskörű felújítása és javítása, a korróziós, mechanikai és beázási hibák megszüntetése, a vízzáróság helyreállítása, valamint a konténerszerkezet korrózióvédelmi felületkezelése, amely kiterjed a konténer teljes szerkezetére, a tetőszerkezetet és falazatot is beleértve. A konténer a biogázüzemi környezetből, a kültéri elhelyezésből, a fokozott páratartalomból, valamint a kénhidrogén-érintettségből eredően fokozott korróziós igénybevételnek van kitéve, a konténer tömítőanyaga elöregedett. Az újonnan beépítésre kerülő berendezéseknek műszaki paramétereikben, kialakításukban, méretükben és csatlakozási pontjaikban meg kell egyezniük a jelenleg üzemelő típusokkal, vagy azokkal teljes mértékben kompatibilis kialakításúnak kell lenniük. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001872262026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Uniós, Nyílt eljárás
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Biogázüzemi gázmotorok részleges felújítása és kapcsolódó kivitelezési munkák a Tettye Forrásház Zrt. részére. A TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. üzemeltetésében álló, a Pécs központú agglomeráció szennyvíztisztító telepén (7634 Pécs, Állomás utca 40.) található biogáz üzemben működő 506 kW névleges villamos teljesítményű ENER-G 500B típusú biogázmotor Perkins 4008-30 TRS2 típusú motorblokkjának cseréje. A rendszeres, havi gyakoriságú, szakszerviz által végzett karbantartások biztosítják a motor jelenlegi üzembiztos működését, ugyanakkor a berendezés üzemideje megközelíti a gyártó által meghatározott 48.000 üzemórás tervezett élettartamot. A további üzemeltetés a kritikus üzemóraszám eléréséhez közeledve fokozott kockázatot jelenthet. A biztonságos és folyamatos üzemvitel fenntartása érdekében, a motorblokk cseréje válik indokolttá. A motorblokk cseréje mellett a kivitelezési munka tárgyát képezi az 1-es biogázmotor füstgáz hőcserélőjének cseréje is. A meglévő füstgáz-hőcserélő kilyukadt és elhasználódott ezért további üzembiztos használata nem biztosított. Ezen felül az 1-es (azonosító szám: 2538) és a 2-es (azonosító szám: 2535) biogázmotorok lemezes hőcserélőinek cseréje is esedékessé vált. A kivitelezési munka része továbbá a 2. számú biogázmotor konténerszerkezet teljeskörű felújítása és javítása, a korróziós, mechanikai és beázási hibák megszüntetése, a vízzáróság helyreállítása, valamint a konténerszerkezet korrózióvédelmi felületkezelése, amely kiterjed a konténer teljes szerkezetére, a tetőszerkezetet és falazatot is beleértve. A konténer a biogázüzemi környezetből, a kültéri elhelyezésből, a fokozott páratartalomból, valamint a kénhidrogén-érintettségből eredően fokozott korróziós igénybevételnek van kitéve, a konténer tömítőanyaga elöregedett. Az újonnan beépítésre kerülő berendezéseknek műszaki paramétereikben, kialakításukban, méretükben és csatlakozási pontjaikban meg kell egyezniük a jelenleg üzemelő típusokkal, vagy azokkal teljes mértékben kompatibilis kialakításúnak kell lenniük. A tevékenység részletes leírása 1. Biogázmotor motorblokk csere • 1 db Perkins 4008-30 TRS2 típusú, a generátoron keresztül 506 kW névleges villamos teljesítményt leadni képes motorblokk leszállítása AK részére, • a 2. jelű biogázmotor konténerének megbontása, • a régi motorblokk erős- és gyengeáramú kikötése, • a régi motorblokk gépészeti kikötése, • konténerből történő kiemelése (csak a motor [core unit] kiemelése, generátor, vezérlés nem kerül cserére), • új motor beemelése a régi helyére, • gépészeti bekötések, összeszerelések elvégzése, • erős- és gyengeáramú szerelési munkák elvégzése, • rendszer folyadékokkal való feltöltése (fagyálló, motorolaj) • konténer „helyreállítása”, a konténer szerkezetének javítása, vízzáróságának helyreállítása és korrózióvédelmi felületkezelése, • a kiszerelt régi motorblokk elszállítása, • gázmotor beüzemelése, forgatási próbája, szükség szerinti finomhangolása, • 3 napos próbaüzem lefolytatása. 2. Konténer bontási, mozgatási munkák A beépítési környezet sajátosságai miatt, a gázmotor konténer közvetlen megközelítése és a motorblokk kiemelése korlátozott. A trafókonténer elhelyezkedése szükségessé teheti a már megbontott konténer daruval történő elfordítását vagy áthelyezését annak érdekében, hogy a gázmotor kiemelése, majd az új berendezés beemelése biztonságosan meg tudjon valósulni. Ennek megvalósulása mérlegelést követően történhet meg, törekedve a gyors és gazdaságos kivitelezési szempontok figyelembevételére. A munkavégzéshez kapcsolódóan a nyertes AT feladata • a szükséges közmű csatlakozások szakszerű leválasztása • a munkaterület biztonságos előkészítése • a konténer mozgatásához, bontásához szükséges berendezések biztosítása, és feladatok elvégzése • a konténer biztonságos visszahelyezése, és a csatlakozások helyreállítása. A kivitelezés során érintett tűzjelző rendszer ideiglenes leválasztását, valamint a munkavégzést követő visszakötését kizárólag AK szerződött partnere végezheti. A konténer mozgatásával kapcsolatos valamennyi emelési, munkavédelmi és biztonsági követelmény betartása a nyertes AT feladata, és felelőssége. 3. Füstgáz hőcserélő cseréje • az 1-es gázmotor meglévő ENALCO HEAT EXCHANGER 05146886 típusú füstgáz hőcserélőjének bontása • új füstgáz hőcserélő szállítása és beépítése • csatlakozó gépészeti rendszerek helyreállítása • tömörségi és üzemi próbák elvégzése a gázmotor próbaüzemének teljes ideje alatt 4. Lemezes hőcserélők cseréje • az 1-es és 2-es gázmotor meglévő lemezes hőcserélőinek bontása • új lemezes hőcserélők szállítása • beépítés, csatlakozások kialakítása • tömörségi és üzemi próbák elvégzése a gázmotor próbaüzemének teljes ideje alatt Típusazonossági, és kompatibilitási követelmények A beépítésre kerülő motorblokknak a jelenleg üzemelő Perkins 4008-30 TRS2 típusú motorblokkal típusazonosnak kell lennie. A motorblokk cseréje során a meglévő főgenerátor, vezérlés, hűtőrendszer, gépészeti csatlakozások és kapcsolódó segédberendezések megtartásra kerülnek. Ennek megfelelően a beépítésre kerülő motorblokknak kialakításában, méreteiben, csatlakozási pontjaiban és műszaki paramétereiben meg kell egyeznie a meglévő motorblokkal. A beépítésre kerülő füstgáz-hőcserélőnek és lemezes hőcserélőknek műszaki paramétereikben, teljesítményükben, anyagminőségükben és üzemi alkalmasságukban meg kell egyezniük a jelenleg üzemelő berendezésekkel, vagy azoknál kedvezőbb műszaki tartalmú, teljes mértékben kompatibilis kivitelűnek kell lenniük. A hőcserélőknek méreteikben, kialakításukban és csatlakozási pontjaikban illeszkedniük kell a meglévő technológiai és gépészeti rendszerhez. A nyertes AT-nek olyan műszaki megoldást kell alkalmaznia, amely biztosítja a meglévő rendszerhez történő teljes körű illeszkedést és az üzembiztos működést. 5. Konténerszerkezet javítása, felületkezelése A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001872262026/1
Quantity: 1 piece