700264-2026 - Competition
Sweden – Medical breathing devices – Ventilatorer för hemsjukvård del 2
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Ventilatorer för hemsjukvård del 2
Description: Ventilatorer för hemsjukvård (hemmiljö) del 2. Detta gäller avancerade bilevelventilatorer för vuxna och barn inklusive tillhörande förbrukningsmaterial, tillbehör och reservdelar till efterfrågad utrustning.
Internal identifier: RS 2026-05101
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33157400 Medical breathing devices
5. Lot
Lot: LOT-0000