2. Procedure
Procedure
Title: 34_2026 zakup energii elektrycznej dla obiektów „Grupy Zakupowej” szpitali MSWiA w Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na okres 12 miesięcy (w okresie 01.01.2027 do 31.12.2027) do obiektów SP ZOZ MSWiA (Poznań/Bydgoszcz/Zielona Góra). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym nazwy i lokalizacje obiektów, prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie obowiązywania umowy, rodzaje taryf, moc umowną, miejsce dostarczania oraz niezbędne dane do zawarcia umowy zawiera załącznik nr 8. 3. Wskazane w Załączniku nr 8 wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostarczoną energię elektryczną zgodnie z ofertą Wykonawcy. 4. Sprzedaż energii elektrycznej odbywa się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm. zwanej dalej „Prawo energetyczne”), zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do ww. ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks Cywilny (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 ze zm., zwana dalej „Kodeks Cywilny”), zasadami określonymi w koncesjach, postanowieniami niniejszej Specyfikacji oraz w oparciu o ustawę Pzp. 5. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Sieci Dystrybucyjnej (zwanego dalej OSD). 6. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania, na dzień rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia, umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego/Podmiotów, umożliwiającą dostawę energii elektrycznej do obiektów objętych zamówieniem, a w przypadku braku takiej umowy Zamawiający/ Podmiot upoważni Wykonawcę do jej zawarcia.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Zakup energii elektrycznej dla Obiektów Grupy Zakupowej utworzonej przez Szpitale MSWiA w Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze
Options:
Description of the options: W sytuacji zrealizowania przez Zamawiającego/ Podmiot całości dostaw w ramach zamówienia podstawowego przed upływem terminu wskazanego w treści Umowy, Zamawiający /Podmiot uprawniony jest do zwiększenia wolumenu umowy w zakresie nie przekraczającym 15% wartości zamówienia podstawowego. Zamawiający / Podmiot zastrzega, że ceny w ramach zamówienia objętego prawem opcji nie mogą być wyższe niż ceny zamówienia podstawowego.