2. Procedure
Procedure
Title: Remont i wyposażenie pomieszczeń w budynku Collegium Maius
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest: Remont i wyposażenie pomieszczeń w budynku Collegium Maius, w podziale na części: - cz. nr 1: Remont i wyposażenie pom. 310 (Pracownia Logopedyczna) Instytut Językoznawstwa - Collegium Maius, - cz. nr 2: Remont i wyposażenie pom. 316 i 320 - Collegium Maius. Opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do części nr 1 stanowi załącznik nr 1.1. do SWZ, w odniesieniu do części nr 2 załącznik nr 1.2. do SWZ. II. Pozostałe informacje: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, zgodnie z zakresem określonym w Rozdziale I pkt. 3 SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art.95 ustawy. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: - prace ogólnobudowlane, Sposób weryfikacji przez Zamawiającego zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone przez Zamawiającego w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy. 5. Zamawiający wymaga wniesienie wadium: Oferta, musi być zabezpieczona wadium w wysokości: w części nr 1: pięćset 00/100 [ 500,00 ] złotych, w części nr 2: jeden tysiąc 00/100 [ 1 000,00 ] złotych. Termin wniesienia i formy wadium szczegółowo opisano w pkt. 14 Rozdziału I SWZ 6. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 75 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wskazany powyżej jest terminem maksymalnym na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w ofercie może wskazać krótszy termin realizacji przedmiotu zamówienia, jednak nie krótszy niż sześćdziesiąt [60] dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 7. Gwarancja: Wykonawca na wykonane roboty budowlane udziela sześćdziesięciu [60] miesięcy gwarancji. 8. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie, które służy do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1385192, zwana platformą zakupową. 9. Nie później niż w dniu przekazania terenu budowy Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie zobowiązany będzie do dostarczenia Zamawiającemu ubezpieczenia w zakresie odpowiedzialności cywilnej – polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanej działalności gospodarczej wraz z potwierdzeniem zapłaty, związanej z realizacją umowy, na kwotę nie mniejszą niż 50 000,00 złotych. UWAGA: umowa ubezpieczenia nie może - przekraczać 2 000 zł w odniesieniu do franszyzy redukcyjnej oraz - przekraczać 2 000 zł w odniesieniu do franszyzy integralnej. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia: 13.02.2027 r.
Internal identifier: B/22/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.). Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1385192, zwana dalej platformą zakupową.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45442100 Painting work, 45262330 Concrete repair work, 44112200 Floor coverings, 45311000 Electrical wiring and fitting work
5. Lot
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 1 – Remont i wyposażenie pom. 310 (Pracownia Logopedyczna) Instytut Językoznawstwa - Collegium Maius
Description: Przedmiotem zamówienia w części nr 1 jest - Remont i wyposażenie pom. 310 (Pracownia Logopedyczna) Instytut Językoznawstwa - Collegium Maius. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1.1 do SWZ. Część nr 1: Opis przedmiotu zamówienia stanowi: załącznik nr 1.1. do SWZ Dokumentacja zamówienia – folder zip zawierający: - ST 00 STWiOR Ogólny_Collegium Maius, - ST 01 STWiOR Roboty malarskie_Collegium Maius, - ST 02 STWiOR Roboty posadzkowe_Collegium Maius, - ST 03 STWiOR układanie wykładzin_Collegium Maius, - ST 03 STWiOR Roboty elektryczne_Collegium Maius, - przedmiar robót pom. 310, - Opis przedmiotu zamówienia dot. części nr 1. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały przedmiot zamówienia, w tym m.in: a) uzyskania niezbędnych aprobat technicznych, uzyskania atestów i certyfikatów jakości, uzyskania deklaracji zgodności z PN, b) usunięcia materiału i odpadów pochodzących z remontu, c) usunięcia ewentualnych uszkodzeń powstałych na skutek prowadzonych prac, W ofercie Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie okoliczności wynikające z dokumentacji zamówienia. Rozwiązania równoważne. Wszystkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w dokumentacji wskazanej w Załączniku nr 1.1 do SWZ należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych, standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń, wymienionych w dokumentacji technicznej z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Wykonawca jest obowiązany wykazać w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane i stosowane materiały są równoważne do wskazanych w OPZ - w tym normy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (czyli oferowane rozwiązanie równoważne posiada pewne istotne dla Zamawiającego cechy i parametry, wystarczające dla osiągnięcia celów zamówienia). Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych materiałów równoważnych. Materiały i urządzenia przed dostarczeniem na teren budowy będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2, 3 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W przypadku, gdy wskazane powyżej to materiały budowlane, inne niż w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca w Ofercie – winien wskazać równoważne produkty, a także równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych oraz winien dołączyć do oferty środki dowodowe, o których mowa m.in. w art. 104-107 ustawy Pzp, udowadniające, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Powołanie się przez Zamawiającego w SWZ i załącznikach (OPZ, umowie) na normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, oznacza, że w każdym przypadku Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W przypadku, gdy w ofercie Wykonawca nie wskaże zastosowanych rozwiązań równoważnych, Zamawiający przyjmie że Wykonawca nie zaproponował rozwiązań równoważnych opisanym w dokumentach zamówienia. Odbiór robót budowlanych Odbiór robót budowlanych zostanie przeprowadzony jednorazowo po ich zakończeniu i będzie to odbiór końcowy robót, po którym nastąpi fakturowanie. W celu dokonania odbioru końcowego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu komplet dokumentów pozwalających na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, m.in.: aprobaty techniczne, atesty i certyfikaty jakości, dokumenty poświadczające dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie materiałów użytych do wykonania remontu, protokół z pomiarów natężenia oświetlenia.
Internal identifier: Część nr 1
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 2 – Remont i wyposażenie pom. 316 i 320 - Collegium Maius
Description: Przedmiotem zamówienia w części nr 2 jest - Remont i wyposażenie pom. 316 i 320 - Collegium Maius Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1.2 do SWZ. Część nr 2: Opis przedmiotu zamówienia stanowi: załącznik nr 1.2. do SWZ Dokumentacja zamówienia – folder zip zawierający: - ST 00 STWiOR Ogólny_Collegium Maius, - ST 01 STWiOR Roboty malarskie_Collegium Maius, - ST 02 STWiOR Roboty posadzkowe_Collegium Maius, - ST 03 STWiOR układanie wykładzin_Collegium Maius, - ST 03 STWiOR Roboty elektryczne_Collegium Maius, - przedmiar robót dot. pom. 316 i 320, - Opis przedmiotu zamówienia dot. części nr 2. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały przedmiot zamówienia, w tym m.in: a) uzyskania niezbędnych aprobat technicznych, uzyskania atestów i certyfikatów jakości, uzyskania deklaracji zgodności z PN, b) usunięcia materiału i odpadów pochodzących z remontu, c) usunięcia ewentualnych uszkodzeń powstałych na skutek prowadzonych prac, W ofercie Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie okoliczności wynikające z dokumentacji zamówienia. Rozwiązania równoważne. Wszystkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w dokumentacji wskazanej w Załączniku nr 1.2 do SWZ należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych, standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń, wymienionych w dokumentacji technicznej z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Wykonawca jest obowiązany wykazać w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane i stosowane materiały są równoważne do wskazanych w OPZ - w tym normy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (czyli oferowane rozwiązanie równoważne posiada pewne istotne dla Zamawiającego cechy i parametry, wystarczające dla osiągnięcia celów zamówienia). Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych materiałów równoważnych. Materiały i urządzenia przed dostarczeniem na teren budowy będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2, 3 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W przypadku, gdy wskazane powyżej to materiały budowlane, inne niż w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca w Ofercie – winien wskazać równoważne produkty, a także równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych oraz winien dołączyć do oferty środki dowodowe, o których mowa m.in. w art. 104-107 ustawy Pzp, udowadniające, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Powołanie się przez Zamawiającego w SWZ i załącznikach (OPZ, umowie) na normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, oznacza, że w każdym przypadku Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W przypadku, gdy w ofercie Wykonawca nie wskaże zastosowanych rozwiązań równoważnych, Zamawiający przyjmie że Wykonawca nie zaproponował rozwiązań równoważnych opisanym w dokumentach zamówienia. Odbiór robót budowlanych Odbiór robót budowlanych zostanie przeprowadzony jednorazowo po ich zakończeniu i będzie to odbiór końcowy robót, po którym nastąpi fakturowanie. W celu dokonania odbioru końcowego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu komplet dokumentów pozwalających na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, m.in.: aprobaty techniczne, atesty i certyfikaty jakości, dokumenty poświadczające dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie materiałów użytych do wykonania remontu, protokół z pomiarów natężenia oświetlenia.
Internal identifier: Część nr 2