2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2026/2027 z podziałem na 6 części
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zimowe i pozimowe oczyszczanie jezdni dróg gminnych, parkingów urządzonych, pieszych ciągów komunikacyjnych, przejść, schodów dróg rowerowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2026/2027 z podziałem na następujące części: a) Część 1 – SEKTOR 1, Przedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, części Kosakowa, części Suchego Dworu i części Pierwoszyna. b) Część 2 – SEKTOR 2, Przedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie, Kazimierz, części Kosakowa, części Pierwoszyna. c) Część 3 – REJON 1, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty. d) Część 4 – REJON 2, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pierwoszyno, część Kosakowa. e) Część 5 – REJON 3, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 3, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, część Suchego Dworu, część Kosakowa. f) Część 6 – REJON 4. Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 4, obejmującym obszar położony w sołectwach: część Suchego Dworu, Kazimierz, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie.
Internal identifier: ZP.271.42.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ 1 – SEKTOR 1
Description: Część 1 – SEKTOR 1, Przedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, części Kosakowa, części Suchego Dworu i części Pierwoszyna. Część 1 – SEKTOR 1: Załącznik S1-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik S1-2 – Wykaz ciągów pieszych utrzymania zimowego, Załącznik S1-3 – Wzór meldunku, Załącznik nr 6-1 - Projektowane postanowienia umowy.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 1–SEKTOR 1
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ 2 – SEKTOR 2
Description: Część 2 – SEKTOR 2, Przedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie, Kazimierz, części Kosakowa, części Pierwoszyna. Część 2 – SEKTOR 2: Załącznik S2-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik S2-2 – Wykaz ciągów pieszych utrzymania zimowego, Załącznik S2-3 – Wzór meldunku, Załącznik nr 6-1 - Projektowane postanowienia umowy.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 2–SEKTOR 2
Lot: LOT-0003
Title: CZĘŚĆ 3 – REJON 1
Description: Część 3 – REJON 1, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty. Część 3 – REJON 1: Załącznik R1-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R1-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R1-3 – Wzór meldunku, Załącznik R1-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - PPU.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 3–REJON 1
Options:
Description of the options: Wymagania dot. prawa opcji 1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 3 poprzez: a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. 2) Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy, w sytuacji, gdy: a) Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania Umowy, b) wystąpi konieczność wywozu śniegu, c) po ustąpieniu warunków zimowych niezbędne będzie niezwłoczne oczyszczenie pozimowe pasa drogowego. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Lot: LOT-0004
Title: CZĘŚĆ 4 – REJON 2
Description: Część 4 – REJON 2, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pierwoszyno, część Kosakowa. Część 4 – REJON 2: Załącznik R2-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R2-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R2-3 – Wzór meldunku, Załącznik R2-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - PPU.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 4–REJON 2
Description of the options: Wymagania dot. prawa opcji 1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 4 poprzez: a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3.
Lot: LOT-0005
Title: CZĘŚĆ 5 – REJON 3
Description: Część 5 – REJON 3, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 3, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, część Suchego Dworu, część Kosakowa. Część 5 – REJON 3: Załącznik R3-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R3-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R3-3 – Wzór meldunku, Załącznik R3-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - PPU.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 5–REJON 3
Description of the options: Wymagania dot. prawa opcji 1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 5 poprzez: a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. 2) Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy, w sytuacji, gdy: a) Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania Umowy, b) wystąpi konieczność wywozu śniegu, c) po ustąpieniu warunków zimowych niezbędne będzie niezwłoczne oczyszczenie pozimowe pasa drogowego. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Lot: LOT-0006
Title: CZĘŚĆ 6 – REJON 4
Description: Część 6 – REJON 4. Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2026/2027, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 4, obejmującym obszar położony w sołectwach: część Suchego Dworu, Kazimierz, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie. Część 6 – REJON 4: Załącznik R4-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R4-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R4-3 – Wzór meldunku, Załącznik R4-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - PPU.
Internal identifier: ZP.271.42.2026 CZĘŚĆ 6–REJON 4
Description of the options: 5. Wymagania dot. prawa opcji 1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 6 poprzez: a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 150 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 250 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 500 m3. 2) Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy, w sytuacji, gdy: a) Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania Umowy, b) wystąpi konieczność wywozu śniegu, c) po ustąpieniu warunków zimowych niezbędne będzie niezwłoczne oczyszczenie pozimowe pasa drogowego. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.