700755-2024 - Result
Romania – Irrigation works – „INV - 1/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title„INV - 1/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
DescriptionINV - 1/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi -Lot I - „Reabilitarea amenajării de irigaţii Câmpia Buzăului Canal Est, judeţul Buzău” Lot II - „ Reabilitarea amenajării de irigaţii Izvoare Cujmir, jud MH; Lot III - “Reabilitarea infrastructurii principale de aducţiune a apei pentru irigaţii sifon Malina, din Amenajarea Câmpia Covurlui, judeţul GL” Lot IV - Reabilitarea amenajării de irigaţii Stoeneşti Vişina etapa a II-a , judeţul Olt Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele cinci loturi este de 616.421.711,28 lei fara TVA , din care: Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier29275212/Inv1/2023
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45232120 Irrigation works
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLOT I Reabilitarea amenajării de irigaţii Câmpia Buzăului Canal Est, judeţul Buzău”
DescriptionLot I - „Reabilitarea amenajării de irigaţii Câmpia Buzăului Canal Est, judeţul Buzău” in valoare estimata de 73.696.384 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de – 567.087 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de – 176.813 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza in valoare estimata de – 72.952.484 lei fara TVA.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45247111 Irrigation channel construction work
LotLOT-0002
TitleLOT II Reabilitarea amenajării de irigaţii Izvoare Cujmir, jud Mehedinti
DescriptionLot II - „ Reabilitarea amenajării de irigaţii Izvoare Cujmir, jud MH in valoare estimata de 387.491.035,82 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 2.127.803,33 lei fara TVA, cheltuiele pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului in valoare estimata de 1.502.037,35 lei fara TVA ,cheltuieli pt investitia de baza 383.861.195,14 lei fara TVA.
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
LotLOT-0003
TitleLOT III - Reabilitarea infrastructurii principale de aducţiune a apei pentru irigaţii sifon Malina, din Amenajarea Câmpia Covurlui, judeţul Galati
DescriptionLOT III - Reabilitarea infrastructurii principale de aducţiune a apei pentru irigaţii sifon Malina, din Amenajarea Câmpia Covurlui, judeţul GL in valoare estimata de 107.325.356,18 din care: - investitia de baza este in valoare estimata de 107.110.020,54 lei fara TVA, organizarea de santier in valoare estimata de 120.683,07 lei fara TVA , probe cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului in valoare estimta de 94.652,57 lei fara TVA.
Internal identifier3
Additional classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45310000 Electrical installation work
LotLOT-0004
TitleLot IV - Reabilitarea amenajării de irigaţii Stoeneşti Vişina etapa a II-a , judeţul Olt
DescriptionLot IV - Reabilitarea amenajării de irigaţii Stoeneşti Vişina etapa a II-a , judeţul Olt in valoare estimata de 47.908.935,28 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de 318.288,14 lei fara TVA, probe tehnologice in valoare estimata de 5.000 lei fara TVA, cheltuieli pt investitia de baza 47.585.647,14 lei fara TVA.
Internal identifier4
Additional classification (cpv): 45112500 Earthmoving work