700936-2022 - ResultRomania-Suceava: Road-repair works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru pentru Lucrări de întretinere si reparatii multianuale pe timp de iarnă si vară, 2021 – 2025 pe drumurile judetene din administrarea D.J.D.P. Suceava
Reference number: 18028861 / 2020 / 21.a
II.1.2.
Main CPV code
45233142 Road-repair works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru: Lucrări de întretinere si reparatii multianuale pe timp de iarnă si vară, 2021 - 2025 pe drumurile judetene din administrarea D.J.D.P. Suceava, conform caietului de sarcini, listelor de cantităti.
Principalele lucrări: lucrări de întretinere a părtii carosabile, a santurilor si a rigolelor, covoare bituminoase, pietruiri de drumuri, întretinerea periodică a podurilor si podetelor, lucrări privind reparatii curente - ziduri de sprijin, reparatii curente la poduri, ranforsări, lucrări privind întretinerea curentă pe timp de iarnă, plombări cu mixturi asfaltice stocabile etc.
Valoare estimata a acordului-cadru este de: 193.000.000 lei fara TVA;
Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 (patru) contracte subsecvente. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 48.250.000,00 lei fara TVA.
Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente este de 12 luni calendaristice.
Descrierea lucrărilor este disponibilă în Caietul de sarcini si Listele de Cantităti, ce fac parte integrantă din Documentatia de Atribuire.
Cantitatile minime si maxime estimate sunt conform Anexelor 3A si 3B din Caietul de sarcini.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de: 18 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar, complet și fără ambiguități tuturor solicitărilor de clarificări prin publicarea răspunsurilor în Secțiunea „Listă clarificări, notificări și decizii" aferentă anunțului de participare cu 11 zile înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor, cu condiția transmiterii solicitării de clarificări în timp util.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233141 Road-maintenance works
II.2.4.
Description of the procurement
Acordul cadru are ca scop realizarea: „Lucrări de întretinere si reparatii multianuale pe timp de iarnă si vară, 2021 - 2025 pe drumurile judetene din administrarea D.J.D.P. Suceava” conform Caietului de Sarcini si Listelor de Cantităti, ce fac parte integrantă din Documentatia de Atribuire. Cantitatile minime si maxime estimate sunt conform Anexelor 3A si 3B din Caietul de sarcini.