701164-2026 - Competition
Poland – Ice-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach z podziałem na 8 zadań: Zadanie nr 1 – Recz, Zadanie nr 2 – Choszczno, Zadanie nr 3 – Barlinek, Zadanie nr 4 – Pyrzyce, Zadanie nr 5 – Dolice, Zadanie nr 6 – Lipiany, Zadanie nr 7 – Będgoszcz, Zadanie nr 8 – Smolary. Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzach cenowych (wzory 4.1 – 4.8) SWZ. 2. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT odnośnie których nie wydano rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, lub decyzji lub innego aktu w związku którym dany produkt ICT, usługa ICT lub konkretny proces ICT powinien zostać wycofany z użytkowania. 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. zamówień z wolnej ręki o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Zakres usług polega na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego; 2) Wartość usług ustala się w wysokości do kwoty netto: Zadanie nr 1 – 902 749,00 zł; Zadanie nr 2 – 1 582 520,00 zł; Zadanie nr 3 – 1 026 332,00 zł; Zadanie nr 4 – 864 244,00 zł; Zadanie nr 5 – 893 363,00 zł; Zadanie nr 6 – 645 318,00 zł; Zadanie nr 7 – 666 847,00 zł Zadanie nr 8 – 797 714,00 zł 3) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 4. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający na każde z zadań wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących czynności objęte zakresem zamówienia, tj. operatorów sprzętu/pojazdów (kierowców). 5. Obowiązek ten dotyczy także Podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
Internal identifier: ZZDW-6.3710.187.2026.8.3.6
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: I. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1388949 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III.Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1.1- 1.8 do SWZ; 2) formularz cenowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4.1- 4.8 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 3); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. 7) oświadczenie Wykonawcy, zgodnie z którym złożona przez niego oferta nie obejmuje produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, a także produktów ICT, których typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, usług ICT i procesów ICT, określonych w tej decyzji, zawarte w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1.1 – 1.8 do SWZ. VI. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 7 dział VIII SWZ. V. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VI. Warunki zmian umowy zawarto w § 10 Projektu umowy. VII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 5 Projektu umowy.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Recz
Description: Zadanie nr 1 - Recz obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.1) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 974 968,92 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0002
Title: Choszczno
Description: Zadanie nr 2 - Choszczno obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.2) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 2
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 1 709 121,60 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0003
Title: Barlinek
Description: Zadanie nr 3 - Barlinek obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.3) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 3
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 1 108 438,56 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0004
Title: Pyrzyce
Description: Zadanie nr 4 - Pyrzyce obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.4) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 4
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 933 383,52 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0005
Title: Dolice
Description: Zadanie nr 5 - Dolice obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.5) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 5
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 964 832,04 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0006
Title: Lipiany
Description: Zadanie nr 6 - Lipiany obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.6) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 6
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 696 943,44 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0007
Title: Będgoszcz
Description: Zadanie nr 7 - Będgoszcz obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.7) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 7
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 720 194,76 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0008
Title: Smolary
Description: Zadanie nr 8 - Smolary obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości; odśnieżania; praca koparki, ładowarki, koparko -ładowarki, zimowego utrzymania chodników, peronów zatok, itp. jak w OPZ. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.8) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 8
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg /w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania/, (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 861 531,12 zł brutto; Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.