701484-2026 - Competition
Poland – Road signs – Dostawa znaków drogowych pionowych, słupków do znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego do Rejonów (Obwodów) Drogowych MZDW w latach 2027-2028 – nr postępowania 201/26
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa znaków drogowych pionowych, słupków do znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego do Rejonów (Obwodów) Drogowych MZDW w latach 2027-2028 – nr postępowania 201/26
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa znaków drogowych pionowych, słupków do znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego do Rejonów (Obwodów) Drogowych MZDW w latach 2027-2028. 2. Poszczególne dostawy będą realizowane w terminie maksymalnie do 28 dni od dnia przekazania Wykonawcy zamówienia w zakresie pozycji 1-91 kosztorysu ofertowego (maksymalne skrócenie terminu dostawy o 14 dni). Dla pozycji od 92 do 133 obowiązuje 35-dniowy termin realizacji zamówienia. 3. Dostawy będą realizowane do siedziby Zamawiającego i Rejonów Drogowych lub Obwodów Drogowych MZDW (dokładne miejsce dostawy każdorazowo zostanie podane w zamówieniu) - aktualne adresy jednostek znajdują się na stronie mzdw.pl 4. Zamawiający zastrzega, iż przy zamawianiu dostaw możliwe jest dokonywanie zmian ilościowych w poszczególnych kategoriach znaków, słupków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego z zachowaniem cen jednostkowych oraz ograniczenie ich ilości w stosunku do ilości umownych w zależności od bieżących potrzeb. 5. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. w zakresie podobnych dostaw. 8.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych 9. Termin realizacji zamówienia: od 01.01.2027 r. przez okres 2 lat. 10. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Warunki, na jakich Wykonawca wnosi zabezpieczenia należytego wykonania umowy, określone są w Rozdziale XX Część 1 SWZ. 11. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 12. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34992200 Road signs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Dostawa znaków drogowych pionowych, słupków do znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego do Rejonów (Obwodów) Drogowych MZDW w latach 2027-2028– nr postępowania 201/26
Internal identifier: 201/26