701869-2026 - Competition
Poland – Ice-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Białogardzie
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Białogardzie
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Białogardzie z podziałem na 10 zadań: Zadanie nr 1 – Kołobrzeg; Zadanie nr 2 – Białogard; Zadanie nr 3 – Świdwin; Zadanie nr 4 – Połczyn-Zdrój; Zadanie nr 5 – DW 112; Zadanie nr 6 – Zimowe utrzymanie chodników w m. Połczyn – Zdrój; Zadanie nr 7 – Zimowe utrzymanie chodników w m. Białogard; Zadanie nr 8 – Zimowe utrzymanie chodników w m. Kołobrzeg; Zadanie nr 9 – Zimowe utrzymanie chodników w m. Karlino i Rymań; Zadanie nr 10 – Zimowe utrzymanie chodników w m. Świdwin. Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzach cenowych (wzory 4.1 – 4.10) SWZ. 2. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT odnośnie których nie wydano rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, lub decyzji lub innego aktu w związku którym dany produkt ICT, usługa ICT lub konkretny proces ICT powinien zostać wycofany z użytkowania. 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. zamówień z wolnej ręki o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Zakres usług polega na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego; 2) Wartość usług ustala się w wysokości do kwoty netto: Zadanie nr 1- 516 554,00 zł; Zadanie nr 2 - 1 282 067,00 zł; Zadanie nr 3 - 1 023 055,00 zł; Zadanie nr 4 - 368 608,00 zł; Zadanie nr 5 - 415 072,00 zł; Zadanie nr 6 - 95 191,00 zł; Zadanie nr 7 - 235 544,00 zł; Zadanie nr 8 - 123 605,00 zł; Zadanie nr 9 - 368 703,00 zł; Zadanie nr 10 - 1 028 967,00 zł. 3) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 4. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający na każde z zadań wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących czynności objęte zakresem zamówienia, tj. operatorów sprzętu/pojazdów (kierowców). 5. Obowiązek ten dotyczy także Podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
Internal identifier: ZZDW-6.3710.182.2026.8.3.1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: I. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1385825 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III.Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1.1- 1.10 do SWZ; 2) formularz cenowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4.1- 4.10 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 3); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. 7) oświadczenie Wykonawcy, zgodnie z którym złożona przez niego oferta nie obejmuje produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, a także produktów ICT, których typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, usług ICT i procesów ICT, określonych w tej decyzji, zawarte w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1.1 – 1.10 do SWZ. VI. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 7 dział VIII SWZ. V. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VI. Warunki zmian umowy zawarto w § 10 Projektu umowy. VII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 5 Projektu umowy.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – Kołobrzeg
Description: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich nr: 102 (odc. granica RDW - skrzyż. DW 162), 162 (odc. Rościęcino – DW 112), 165 (odc. Kołobrzeg rondo Solidarności – granica powiatu). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości, odśnieżania i pracy pługa średniego, ciężkiego, koparko - ładowarki, równiarki. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.1) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 557 878,32 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 - Białogard
Description: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich nr: 163 (odc. Kołobrzeg – Krzywopłoty - Karlino - Buślary), 167 (węzeł DK11 rondo - Kołacz), 172 (odc. Połczyn-Zdrój - Barwice). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości, odśnieżania i pracy pługa średniego, ciężkiego, koparko - ładowarki, równiarki. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.2) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 2
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 1 384 632,36 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3 - Świdwin
Description: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich nr: 151(odc. Świdwin - granica RDW), 152 (skrzyż. DW 148 - Redło), 162 (odc. DW 112 - granica RDW). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości, odśnieżania i pracy pługa średniego, ciężkiego, koparko - ładowarki, równiarki. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.3) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 3
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 1 104 899,40 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4 - Połczyn-Zdrój
Description: Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich nr: 152 (Redło - skrzyż. DW 163), 163 (odc. Buślary - granica RDW), 173 (odc. Połczyn-Zdrój - granica RDW). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości, odśnieżania i pracy pługa średniego, ciężkiego, koparko - ładowarki, równiarki. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.4) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 4
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 398 096,64 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5 - DW 112
Description: Zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej nr 112 (odc. Wicimice - Żelimucha) m. Karlino. Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w zakresie usuwania śliskości, odśnieżania i pracy pługa średniego, ciężkiego, koparko - ładowarki, równiarki. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.5) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 5
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 448 277,76 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie nr 6 - Zimowe utrzymanie chodników w m. Połczyn - Zdrój
Description: Zimowe utrzymanie chodników w ciągu dróg wojewódzkich nr 163, 172 (ul. Warszawska, ul. Wojska Polskiego, ul. Koszalińska, ul. 15 Grudnia). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie chodników w zakresie usuwania śliskości i odśnieżania. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.6) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 6
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 102 806,28 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie nr 7 - Zimowe utrzymanie chodników w m. Białogard
Description: Zimowe utrzymanie chodników w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 Kołobrzeg-Wałcz (ul. Kołobrzeska, ul. Szosa Połczyńska, Ścieżka Białogard-Redlino). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie chodników w zakresie usuwania śliskości i odśnieżania. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.7) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 7
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 254 387,52 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0008
Title: Zadanie nr 8 - Zimowe utrzymanie chodników w m. Kołobrzeg
Description: Zimowe utrzymanie chodników w ciągu drogi wojewódzkiej nr 165 Kołobrzeg – Koszalin (ul. Koszalińska, ul. Krzywoustego, Podczele). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie chodników w zakresie usuwania śliskości i odśnieżania. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.8) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 8
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 133 493,40 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0009
Title: Zadanie nr 9 - Zimowe utrzymanie chodników w m. Karlino i Rymań
Description: Zimowe utrzymanie chodników w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 Kołobrzeg – Wałcz i DW 112 Płoty - Koszalin (Karlino, ul. Koszalińska; Karlino, ul. Kołobrzeska; Rymań, ul. Koszalińska). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie chodników w zakresie usuwania śliskości i odśnieżania. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.9) SWZ
Internal identifier: Zadanie nr 9
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 398 199,24 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.
Lot: LOT-0010
Title: Zadanie nr 10 - Zimowe utrzymanie chodników w m. Świdwin
Description: Zimowe utrzymanie chodników w w ciągu dróg wojewódzkich nr: 151 Świdwin - Łobez, 152 Płoty - Świdwin - Buślary, 162 Rościęcino - Zarańsko (ul. Szczecińska - drogi nr 151 i 152; ul. Niedziałkowskiego; ul. Energetyków; ul. Drawska - drogi nr 152 i 162; ul. Połczyńska; ul. Wojska Polskiego; ul. Kołobrzeska; ul. Armii Krajowej). Zadanie obejmuje zimowe utrzymanie chodników w zakresie usuwania śliskości i odśnieżania. Szczegółowy zakres usług określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 4.10) SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 10
Description of the options: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, polegającego na dodatkowym wykonaniu usług zimowego utrzymania dróg w zakresie opisanym szczegółowo w OPZ i Formularzu cenowym dla zadania (zwiększenie ilości ponad zamówienie podstawowe) do maksymalnej wartości 1 111 284,36 zł brutto. Zakres i zasady realizacji zamówienia z prawa opcji zostały zawarte w pkt 12 Rozdziału „C” SWZ oraz projekcie umowy.