701990-2026 - Competition
Sweden – Electrical installation work – Upphandling av Ramavtal - Elinstallationer
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling av Ramavtal - Elinstallationer
Description: Ramavtal för elinstallationer. En resursentreprenör som arbetar kontinuerligt på plats med 2-3 stycken installatörer för produktions- och projektrelaterade arbeten. Utöver detta är även fristående projekt, ombyggnads- och nya installationer på Käppalaförbundets inre och yttre anläggningar , dvs på Käppalaverket men också runt om i Förbundets medlemskommuner.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45310000 Electrical installation work
Additional classification (cpv): 71314100 Electrical services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Upphandling av Ramavtal elinstallationer
Main classification (cpv): 45315100 Electrical engineering installation works