702035-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Kluczbork
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Kluczbork
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Kluczbork. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwany dalej PSZOK, będzie miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi tj. nieruchomości: 1) na których zamieszkują mieszkańcy, 2) o charakterze mieszanym tj. w części zamieszkałych i w części nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. 2. Odpady zebrane w PSZOK-u będą przekazywane do zagospodarowania do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023r.,poz.1587 z późn.zm.) Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Kluczbork. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwany dalej PSZOK, będzie miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi tj. nieruchomości: 1) na których zamieszkują mieszkańcy, 2) o charakterze mieszanym tj. w części zamieszkałych i w części nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. 2. Odpady zebrane w PSZOK-u będą przekazywane do zagospodarowania do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023r.,poz.1587 z późn.zm.) Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Umowy. 3. Kod Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 90500000-2 Usługi związane z odpadami 90511200-4 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 5. Jeżeli w dokumentach zamówienia wskazano odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 6. Wykazanie równoważności norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych leży po stronie Wykonawcy i powinno zostać przez niego udokumentowane i złożone wraz z ofertą. 7. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności: a) przyjmujące odpady do Punktu (obsługujące osoby dostarczające odpady), b) sporządzające dokumentację przyjmowanych do Punktu odpadów. Wymaganie to nie dotyczy osób wykonujących usługi sprzętowe i transportowe, o ile czynności te nie stanowią stosunku pracy na gruncie przepisów Kodeksu pracy (np. samozatrudnienie). Na potwierdzenie powyższego wymaga się, aby Wykonawca lub Podwykonawca w terminie do końca każdego miesiąca realizacji zamówienia przedłożył Zamawiającemu: pisemne oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (tj. tj. osoby przyjmujące odpady do Punktu czyli obsługujące osoby dostarczające odpady, osoby sporządzające dokumentację przyjmowanych do Punktu odpadów) wraz z wykazem osób zatrudnionych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę - według wzoru stanowiącego zał. nr 3 do umowy. 8. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 9. Informacja podana przez Wykonawcę w Formularzu oferty dotycząca lokalizacji Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) stanowi przedmiotowy środek dowodowy, składany na potwierdzenie, że oferowana przez Wykonawcę usługa będzie realizowana zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wskazać lokalizację PSZOK, wraz z podaniem dokładnego adresu, na terenie Gminy Kluczbork, w której zostanie utworzony i będzie prowadzony PSZOK objęty przedmiotem zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego, o którym mowa powyżej. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży informacji dotyczącej lokalizacji PSZOK lub złożona informacja będzie niekompletna, Zamawiający wezwie Wykonawcę, na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, do jej złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może również, na podstawie art. 107 ust. 4 ustawy Pzp, żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowego środka dowodowego, w szczególności wskazanej lokalizacji PSZOK oraz jej zgodności z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia.
Options:
Description of the options: Brak