702201-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej czynnej na potrzeby budynków i obiektów Miasta i Gminy Serock i jej Jednostek Organizacyjnych
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa energii elektrycznej czynnej na potrzeby budynków i obiektów Miasta i Gminy Serock i jej Jednostek Organizacyjnych
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej (i odkup wytworzonej w instalacjach OZE) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne dla Miasta i Gminy Serock oraz jej Jednostek Organizacyjnych wymienionych w załączniku nr 7 do SWZ, w okresie od dnia 1.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r., w prognozowanej łącznej ilości do 2700,050 MWh, obejmująca zamówienie gwarantowane oraz zamówienie objęte prawem opcji. 2) Zamówienie gwarantowane obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej w okresie od dnia 1.01.2027 r. do dnia 30.06.2027 r. w szacowanej ilości 1350,025 MWh. Zamawiający zrealizuje zamówienie gwarantowane w minimalnym zakresie określonym w ppkt 9. 3) Zamówienie objęte prawem opcji (opcja rozszerzająca) obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej w okresie od dnia 1.07.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. w ilości nie większej niż 1350,025 MWh (maksymalna wartość opcji), dla punktów poboru energii wskazanych w załączniku nr 8 do SWZ.
Internal identifier: PRI.271.2.21.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej (i odkup wytworzonej w instalacjach OZE) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne dla Miasta i Gminy Serock oraz jej Jednostek Organizacyjnych wymienionych w załączniku nr 7 do SWZ, w okresie od dnia 1.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r., w prognozowanej łącznej ilości do 2700,050 MWh, obejmująca zamówienie gwarantowane oraz zamówienie objęte prawem opcji. 2) Zamówienie gwarantowane obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej w okresie od dnia 1.01.2027 r. do dnia 30.06.2027 r. w szacowanej ilości 1350,025 MWh. Zamawiający zrealizuje zamówienie gwarantowane w minimalnym zakresie określonym w ppkt 9. 3) Zamówienie objęte prawem opcji (opcja rozszerzająca) obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej w okresie od dnia 1.07.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. w ilości nie większej niż 1350,025 MWh (maksymalna wartość opcji), dla punktów poboru energii wskazanych w załączniku nr 8 do SWZ. 4) Zamawiający zastrzega prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. Skorzystanie z opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego i zależy od jego potrzeb. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym opcją ani roszczenie z tytułu nieskorzystania z niej w całości lub w części.
Options:
Description of the options: 1) Zamówienie objęte prawem opcji (opcja rozszerzająca) obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej w okresie od dnia 1.07.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. w ilości nie większej niż 1350,025 MWh (maksymalna wartość opcji), dla punktów poboru energii wskazanych w załączniku nr 8 do SWZ. 2) Zamawiający zastrzega prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. Skorzystanie z opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego i zależy od jego potrzeb. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym opcją ani roszczenie z tytułu nieskorzystania z niej w całości lub w części. 3) Okoliczności skorzystania z opcji: a) Zamawiający skorzysta z opcji w zakresie, w jakim będzie miał zapotrzebowanie na energię elektryczną w II półroczu 2027 r. dla PPE wskazanych w załączniku nr 8 do SWZ. b) Zamawiający może nie skorzystać z opcji, w całości lub w części, w odniesieniu do PPE wskazanych w załączniku nr 8 do SWZ, jeżeli w okresie od 1.07.2027 r. do 31.12.2027 r. energia elektryczna dla tych PPE będzie dostarczana przez spółdzielnię energetyczną, której Zamawiający jest członkiem. Łączna ilość energii objęta rezygnacją z opcji na tej podstawie nie przekroczy tj. 95% ilości opcji. c) Zamawiający może nie skorzystać z opcji w odniesieniu do PPE, jeżeli obiekt, którego dotyczy PPE, zostanie zlikwidowany, sprzedany, przekazany podmiotowi spoza Jednostek Organizacyjnych albo wyłączony z użytkowania. d) Skorzystanie z opcji wymaga zabezpieczenia środków w budżecie Miasta i Gminy Serock na 2027 r. oraz decyzji Burmistrza lub osoby przez niego upoważnionej. e) Zamawiający skorzysta z opcji w stosunku do wszystkich pozostałych PPE z załącznika nr 8 do SWZ, niewymienionych w lit. b i c, w ilości wynikającej z rzeczywistego zużycia.