2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal för service- och underhållsarbeten samt mindre ny-, till- och ombyggnadsarbeten Bygg, El, Golv, Mark och VS
Description: AB Höganäshem, Höganäshem Kaktusen HB, Höganäs Energi AB, Höganäs Energi AB och Höganäs kommun inbjuder Er härmed lämna anbud på ramavtal inom respektive bransch enligt nedan. Avser service- och underhållsarbeten samt mindre ny-, till- och ombyggnadsarbeten inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt. Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop samt förnyad konkurrensutsättning efter behov av Byggnadsarbeten (samtliga beställare), El Stark (samtliga beställare), golvarbeten (AB Höganäshem, Höganäshem Kaktusen HB och Höganäs kommun), Markarbeten + plattor (AB Höganäshem, Höganäshem Kaktusen HB och Höganäs kommun) och VS-arbeten (AB Höganäshem och Höganäshem Kaktusen HB).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:139915:Lot:1
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45430000 Floor and wall covering work, 45310000 Electrical installation work, 45450000 Other building completion work, 45400000 Building completion work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45300000 Building installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45100000 Site preparation work