703070-2026 - Competition
Bulgaria – Software maintenance and repair services – Извънгаранционна поддръжка и развитие на инфраструктурата и информационните системи на Патентно ведомство на Република България за срок от 12 месеца
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Извънгаранционна поддръжка и развитие на инфраструктурата и информационните системи на Патентно ведомство на Република България за срок от 12 месеца
Description: Целта на поръчката е за срок от 12 месеца да се осигури единна, проактивна и проследима поддръжка на информационната и технологичната среда на Патентното ведомство, включително сървърната и комуникационната инфраструктура, IP Register, базовия софтуер, базите данни, фронт офис и бек офис приложенията и интеграциите, описани в раздел 2 от техническата спецификация.
Internal identifier: 611542
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Възложителят обявява настоящата обществена поръчка по реда на ЗОП чрез провеждане на процедура „Открита процедура“. Определящото за избора на вида процедура, относно възлаганата обществената поръчка е прогнозната стойност за изпълнение на услугата. Посредством тази процедура се цели и защитаване на обществения интерес, като се насърчи конкуренцията и се създадат равни условия и прозрачност при провеждане на процедурата. На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП, във връзка с чл. 61, ал. 1 от ППЗОП, възложителят предвижда оценката на техническите и ценовите предложения на участниците в настоящата процедура за възлагане да се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор и изискванията към личното състояние на участниците.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72267000 Software maintenance and repair services
5. Lot
Lot: LOT-0001