2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie wystawy stałej w Muzeum Nowej Huty w dawnym kinie Światowid w ramach pr. „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinan. przez UE w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz Gminę Miejską Kraków
Description: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie, dostawę i montaż elementów aranżacji wystawy stałej, stanowiących integralną część jednej ekspozycji muzealnej realizowanej na podstawie jednolitej koncepcji scenograficznej, architektonicznej i merytorycznej. Poszczególne elementy ekspozycji pozostają ze sobą w ścisłym związku funkcjonalnym, technicznym i estetycznym, a ich prawidłowe wykonanie wymaga zachowania pełnej kompatybilności rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych, multimedialnych oraz wykończeniowych. Podział zamówienia na części zwiększyłby ryzyko powstania rozbieżności w zakresie jakości wykonania, stosowanych technologii, kolorystyki, sposobu wykończenia oraz integracji poszczególnych elementów ekspozycji, co mogłoby negatywnie wpłynąć na spójność narracyjną i estetyczną wystawy. Brak podziału zamówienia jest również uzasadniony koniecznością zapewnienia terminowej realizacji przedsięwzięcia. W przypadku realizacji zamówienia przez kilku wykonawców wzrosłoby ryzyko opóźnień wynikających z konieczności uzgadniania harmonogramów, przekazywania frontów robót oraz rozstrzygania kwestii odpowiedzialności za ewentualne niezgodności lub kolizje pomiędzy poszczególnymi elementami ekspozycji. Ponadto realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę pozwoli na skuteczne egzekwowanie odpowiedzialności gwarancyjnej i rękojmi za całość wykonanej aranżacji, co ma szczególne znaczenie w przypadku obiektu muzealnego, w którym wszystkie elementy ekspozycji funkcjonują jako jeden zintegrowany system. Zamawiający ocenia jednocześnie, że brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji w sposób nieuzasadniony. Na rynku funkcjonują wyspecjalizowane podmioty posiadające doświadczenie w kompleksowej realizacji wystaw muzealnych i ekspozycji stałych, obejmującej produkcję, dostawę oraz montaż elementów aranżacyjnych. Wymagania stawiane wykonawcom zostaną określone w sposób proporcjonalny do przedmiotu zamówienia i umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. W związku z powyższym Zamawiający uznaje, że udzielenie zamówienia w ramach jednego postępowania, bez podziału na części, jest rozwiązaniem najbardziej racjonalnym z punktu widzenia organizacyjnego, technicznego, ekonomicznego oraz jakościowego i zapewni osiągnięcie zamierzonego efektu ekspozycyjnego. C.D. dokumenty składane na wezwanie: 2)Ośw. Wykonawcy (dotyczy to również podmiotów trzecich) w zakresie wynikającym z art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym Wykonawcą, który złożył odrębna ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie ofert, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z treścią zał.nr 5 do SWZ, 3)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 stawy oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w lit. c, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Ośw.powinno być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.4)Ośw.Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego – zał. nr 7 do SWZ,5)Wykazu wykonanych zamówień wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 7 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których zamówienia te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te zamówienia zostały wykonane należycie- zgodnie z treścią zał. nr 8 do SWZ- Wykaz wykonanych zamówień. 6)Wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie z treścią zał. nr 9 do SWZ.
Internal identifier: ZP-271-10/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79931000 Interior decorating services
Additional classification (cpv): 39298900 Miscellaneous decoration items, 44812400 Decorating supplies, 39154000 Exhibition equipment, 98390000 Other services, 39290000 Miscellaneous furnishing, 79800000 Printing and related services, 79950000 Exhibition, fair and congress organisation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Wykonanie wystawy stałej w Muzeum Nowej Huty w dawnym kinie Światowid w ramach pr. „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinan. przez UE w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-27 oraz Gminę Miejską Kraków
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, transport, wniesienie, montaż i instalację elementów aranżacji wystawy stałej w Muzeum Nowej Huty os. Szkolne 22, 31-977 Kraków w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz przez Gminę Miejską Kraków.2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Załączniku 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami