703366-2026 - Competition
Sweden – Vehicle-fleet-support services – Fordonsadministration
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Fordonsadministration
Description: Fordonsadministrationsverktyg inkl. kringtjänster. Tjänsten som ska upphandlas består av flera delar. Det handlar främst om att hantera stadens alla fakturor kopplat till stadens fordon samt att stödja stadens förare med ett support och servicecenter för fordonsrelaterade frågor.
Internal identifier: SF 2026/514
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50111110 Vehicle-fleet-support services
Additional classification (cpv): 50111100 Vehicle-fleet management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Tjänsten som ska upphandlas består av flera delar. Det handlar främst om att hantera stadens alla fakturor kopplat till stadens fordon samt att stödja stadens förare med ett support och servicecenter för fordonsrelaterade frågor.
Internal identifier: Fordonsadministration