703976-2026 - Competition
Poland – Urban solid-refuse disposal services – Świadczenie usług wywozu odpadów komunalnych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług wywozu odpadów komunalnych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wywozu odpadów komunalnych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia, zwanym dalej „opisem” lub „OPZ”, który stanowią załączniki nr 2a, 2b i 2c do SWZ. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
Internal identifier: 90-SZP.261.060.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 2. Podmiotowe środki dowodowe, których Zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 1) i ust. 3-5 SWZ. 3. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022, poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. 4. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α: (Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) w części IV (Kryteria kwalifikacji) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV jednolitego dokumentu. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają dodatkowo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 7. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 1) i 2) SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513200 Urban solid-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wywozu odpadów komunalnych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia, zwanym dalej „opisem” lub „OPZ”, który stanowią załączniki nr 2a, 2b i 2c do SWZ. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.