704223-2026 - Competition
Bulgaria – Hire of goods-transport vehicles with driver – ПРЕДОСТАВЯНЕ ПОД НАЕМ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНИ АВТОМОБИЛИ ЗА НУЖДИТЕ НА ОБЩИНА ПЕРНИК ЗА ЗИМНО ПОДДЪРЖАНЕ ПО ДВЕ ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ПРЕДОСТАВЯНЕ ПОД НАЕМ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНИ АВТОМОБИЛИ ЗА НУЖДИТЕ НА ОБЩИНА ПЕРНИК ЗА ЗИМНО ПОДДЪРЖАНЕ ПО ДВЕ ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ
Description: „Предоставяне под наем на специализирани автомобили за нуждите на Община Перник за зимното поддържане ” По две обособени позиции: Обособена позиция 1: Предоставяне под наем на пет броя снегопочистващи машини с оператори. Обособена позиция 2: Предоставяне под наем на челен товарач с оператор. Изпълнението на поръчката цели осигуряване на технически ресурси за извършване на дейностите по зимно поддържане на пътната мрежа на територията на Община Перник, според оперативен план. Възлагането и изпълнението на услугите с машините под наем ще става след заявка за извършване на услуга изпратена от Възложителя до избрания изпълнител. След направена заявка избраният изпълнител е длъжен да извърши услугата, като осигури необходимите транспортни средства на място посочено от Възложителя на територията на Община Перник в срок до 2 (два) часа от отправената заявка. Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация за всяка обособена позиция.
Internal identifier: 611885
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60180000 Hire of goods-transport vehicles with driver
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Предоставяне под наем на пет броя снегопочистващи машини с оператори
Description: Предметът на обособената позиция е предоставяне, чрез наем на пет броя снегопочистващи машини за поддържане проходимостта на уличната градска мрежа в Община Перник при зимни условия, ведно с оператори, които да обслужват автомобилите за срока на изпълнение на поръчката. Дейностите по поръчката, ще се осъществяват на територията на Община Перник по квартали, промишлени зони, вилни и селищни образувания и курортни местности и на територията на останалите населени места от общината. Изпълнителят се задължава да предостави под наем и предаде на Възложителя 5/пет/ броя снегопочистващи машини с монтиран опесъчител с разпръскващо устройство за механизирано разпръскване на смеси с допълнително оборудване, предмет на наема. Предоставяните снегопочистващи машини трябва да отговарят на изискванията за движение по пътищата, съгласно Закона за движение по пътищата и всички други приложими законови и подзаконови нормативни актове. Снегопочистващите машини да разполагат с прикачна техника и аксесоари, посочени в Техническата спецификация (ако е приложимо). Снегопочистващите машини да бъдат обезпечени с водачи-оператори с необходимата правоспособност, притежаващи съответен валиден удостоверителен документ за право на управление на превозното средство. Забележка: - Посочените технически характеристики в техническата спецификация са минимални и задължителни. На изпълнителя, ще бъдат заплатени единствено възложените и изпълнени машиносмени. Възложителя не предвижда по настоящата обществена поръчка заплащане на престой на техника и персонал. ​​ Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация за всяка обособена позиция.
Internal identifier: 611898
Lot: LOT-0002
Title: Предоставяне под наем на челен товарач с оператор
Description: Предметът на обособената позиция е предоставяне, чрез наем на един брой челен товарач за товарене на сол, ведно с оператор, който да обслужва товарачната машина за срока на изпълнение на поръчката. Дейността по поръчката ще се осъществява в гр. Перник, кв. Църква, ул. „Владайско въстание“. Изпълнителят се задължава да предостави под наем и предаде на Възложителя наетата товарачна машина, с допълнително оборудване, предмет на Наема окомплектована съгласно изискванията посочени в Техническата спецификация. Предоставеният челен товарач трябва да отговарят на изискванията за движение по пътищата, съгласно Закона за движение по пътищата и всички други приложими законови и подзаконови нормативни актове. Предоставеният челен товарач трябва да бъде обезпечен с водач-оператор с необходимата правоспособност, притежаващ съответен валиден удостоверителен документ за право на управление на превозното средство. Забележка: - Посочените технически характеристики в техническата спецификация са минимални и задължителни. На изпълнителя, ще бъдат заплатени единствено възложените и изпълнени машиносмени. Възложителя не предвижда по настоящата обществена поръчка заплащане на престой на техника и персонал. ​​​​​​​Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация за всяка обособена позиция.
Internal identifier: 611903