See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „EXTINDEREA SI REABILITAREA STATIILOR DE TRATARE APA POTABILA SI A CONDUCTELOR DE ADUCTIUNE IN SISTEMUL ZONAL DE ALIMENTARE CU APA TURDA” (CL1), din cadrul „PROIECTULUI REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ DIN REGIUNEA TURDA - CAMPIA TURZII".
Description: Lucrările de constructie pentru executia de lucrari si anume: extinderea si reabilitarea statiilor de tratare apa potabila si a conductelor de aductiune in sistemul zonal de alimentare cu apa Turda, includ: - Reabilitarea si reactivarea sursei de apa Varianta: 7 foraje, q instalat = 48 l/s; - Reabilitarea si reactivarea sursei de apa Turda Veche: 6 foraje, q instalat = 95 l/s; - Reabilitare conducte de legatura de la puturi – 1936m; - Statie noua de tratare si dezinfectie pentru sursa de apa Varianta; - Statie noua de tratare si dezinfectie pentru sursa de apa Turda Veche; - Statie de pompare apa tratata Turda Veche si reabilitare statie de pompare apa potabila Bogata - Reabilitare rezervor existent Varianta; - Reabilitare rezervor existent Cornesti; - Construirea rezervoarelor Petresti 2x1000 mc, inclusiv instalatie pentru dezinfectia apei; - Construirea SP1 si SP2 Sandulesti, SP Prunis, SP Saliste, SP Ceanu Mic , SP Ciurila, SP Filea de Jos , SP Padureni, SP Plaiuri, SP Micesti; - Conducte de aductiune nou proiectate – 92256.50m - Conducte de aductiune reabilitate - 11496.57m; Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: - Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice - Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si transmiterea datelor, in SCADA local si SCADA regional - Testare si punere in functiune - Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor de 36 luni. - Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la solicitarile de clarificari/informatiilor suplimentare cu 20 de zile si cel tarziu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificare primite cu cel putin 27 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor si cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificare primite in intervalul 26 - 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 20330054_2024_PAAPD1483899
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrările de constructie pentru executia de lucrari si anume: extinderea si reabilitarea statiilor de tratare apa potabila si a conductelor de aductiune in sistemul zonal de alimentare cu apa Turda, includ: - Reabilitarea si reactivarea sursei de apa Varianta: 7 foraje, q instalat = 48 l/s; - Reabilitarea si reactivarea sursei de apa Turda Veche: 6 foraje, q instalat = 95 l/s; - Reabilitare conducte de legatura de la puturi – 1936m; - Statie noua de tratare si dezinfectie pentru sursa de apa Varianta; - Statie noua de tratare si dezinfectie pentru sursa de apa Turda Veche; - Statie de pompare apa tratata Turda Veche si reabilitare statie de pompare apa potabila Bogata - Reabilitare rezervor existent Varianta; - Reabilitare rezervor existent Cornesti; - Construirea rezervoarelor Petresti 2x1000 mc, inclusiv instalatie pentru dezinfectia apei; - Construirea SP1 si SP2 Sandulesti, SP Prunis, SP Saliste, SP Ceanu Mic , SP Ciurila, SP Filea de Jos , SP Padureni, SP Plaiuri, SP Micesti; - Conducte de aductiune nou proiectate – 92256.50m - Conducte de aductiune reabilitate - 11496.57m; Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: - Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice - Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si transmiterea datelor, in SCADA local si SCADA regional - Testare instruire personal Beneficiar si punere in functiune - Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor de 36 luni. Contractantul va fi responsabil pentru executia tuturor lucrarilor, conform descrierii din Caietul de Sarcini. Durata de realizare a lucrarilor este 24 de luni, la care se adauga perioada de garantie de 36 de luni. Luand in considerare faptul ca lucrarile ce fac obiectul contractului se vor executa pe mai multe amplasamente/locatii, Entitatea Contractanta nu impune obligatii cu privire la modul de organizare a lucrarilor, Antreprenorul urmand a inainta propriul program de executie a lucrarilor, cu incadrarea in durata de executie aferenta implementarii contractului sectorial de lucrari. Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde Perioada de Garantie de 36 de luni, respective 1095 zile
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232154 Construction work of elevated tanks for drinking water, 45232430 Water-treatment work