706243-2026 - Competition
Poland – Diesel oil – Dostawa oleju napędowego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa oleju napędowego
Description: Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby Komunikacji Miejskiej Rybnik sp. z o.o. 2. Zamówienie obejmuje dostawę oleju napędowego w ilości (min / max): 252 000 litrów / 450 000 litrów w okresie 12 miesięcy. Zamawiający gwarantuje realizację umowy w minimalnym, gwarantowanym wolumenie zamówień wynoszącym 252 000 litrów. 3. Wielkość dostawy oznacza planowaną docelową ilość w całym okresie realizacji zamówienia. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie zakresu zamówienia. 4. Dostawy odbywać się będą do zbiorników stacji paliw zlokalizowanych w Rybniku, przy ul. Lipowej 25d. 5. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia spełniał wymogi jakościowe określone rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, oraz parametry normy PN-EN 590:2026-01 6. Dostawy oleju napędowego odbywać się będą specjalistycznymi cysternami o odpowiedniej pojemności, zaopatrzonymi w pompę umożliwiającą tłoczenie oleju napędowego oraz przewoźną instalację pomiarową do wydawania paliw ciekłych, spełniającą wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać instalacje pomiarowe do ciągłego i dynamicznego pomiaru ilości cieczy innych niż woda, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1619). Instalacja pomiarowa powinna posiadać ważne świadectwo legalizacji wydane przez stosowny Urząd Miar. 7. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt. 8. Dostawa będzie następowała partiami, sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego, w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w terminie 24 godzin od chwili (data i godzina) złożenia zamówienia elektronicznie, w godzinach od 7:00 do 14:00. Zamówienia złożone po godzinie 14:00 będą traktowane jako złożone następnego dnia roboczego. Kierowca realizujący dostawę obowiązany jest posiadać i okazać, na żądanie uprawnionego pracownika Zamawiającego, dokumenty potwierdzające legalizację autocysterny (zbiornik i urządzenie pomiarowe) - dopuszcza się okazanie potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii dokumentów. Wielkość jednorazowej dostawy w ilości 2 000 – 10 000 litrów. 9. Do każdej partii dostawy Wykonawca dołączy dokumenty świadczące o spełnianiu norm jakościowych dostarczonego paliwa. W sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Szczegółowy opis zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Internal identifier: KMR/PN/01/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09134100 Diesel oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Prawo opcji 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zastrzega sobie prawo do jednostronnego, w ramach prawa opcji, rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 225 000 litrów w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na olej napędowy wynikającego z większej liczby wozokilometrów realizowanych przez autobusy. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy, okres obowiązywania umowy ulega przedłużeniu do czasu wyczerpania ilości oleju napędowego zamawianego w ramach prawa opcji (225 000 litrów) nie dłużej jednak niż 6 miesięcy od dnia upływu pierwotnego terminu obowiązywania umowy. 3. W sytuacji, gdy Zamawiający zdecyduje się skorzystać z prawa opcji, przekaże Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa na 30 dni przed upływem daty obowiązywania zawartej umowy. 4. Do zamówień objętych prawem opcji stosuje się postanowienia odnoszące się do zamówienia podstawowego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całości bądź części zamówienia objętego prawem opcji, a Wykonawca oświadcza, iż nie będzie z tego powodu wnosił żadnych roszczeń.