706638-2022 - ResultRomania-Constanța: Coastal-defence works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 6 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Costinesti; LOT 7 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Olimp; LOT 8 - Pro... detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: PAAPD_1092107
II.1.2.
Main CPV code
45243000 Coastal-defence works
II.1.4.
Short description
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 6- Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Costinesti; LOT 7- Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Olimp; LOT 8- Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Jupiter-Neptun; LOT 9 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Balta Mangalia-Venus-Aurora; LOT 10 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Mangalia-Saturn; LOT 11 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona 2 MAI- din cadrul „REDUCEREA EROZIUNII COSTIERE, FAZA II (2014-2020)”
Se va elabora documentatia tehnica de proiectare pentru fazele proiect tehnic si detalii de executie, se vor executa studiile tehnice necesare definirii solutiei/schemei de amenajare, verificare tehnica, asistenta tehnica si se vor executa lucrarile proiectate conform cerintelor din Caietul de Sarcini pentru fiecare lot in parte.
Studii tehnice necesare in definirea solutiilor tehnice/schemelor de amenajare/proiectului tehnic: Studii topo-batimetrice;Studii geotehnice si geologice; Studii sedimentologice;Studii geomorfologice;Studii seismice;Studii climatice;Modelare numerica hidrodinamica costiera de larg si in apropierea liniei tarmului; Modelare fizica;
Se vor executa lucrari de innisipari artificiala a plajelor si lucrari de demolare/constructie/reabilitare a structurilor costiere pentru toate loturile.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare in a 15-a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Mangalia-Saturn
Lot No: 10
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45243000 Coastal-defence works, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71328000 Verification of load-bearing structure design services, 71335000 Engineering studies, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 10 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Mangalia-Saturn – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Se va elabora documentatia tehnica de proiectare pentru fazele proiect tehnic si detalii de executie, se vor executa studiile tehnice necesare definirii solutiei, verificare tehnica, asistenta tehnica si se vor executa lucrarile proiectate conform cerintelor din Caietul de Sarcini pentru fiecare lot in parte.
Se vor executa lucrari de innisipari artificiale a plajelor si lucrari de demolare si constructie a structurilor costiere.
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona 2 MAI
Lot No: 11
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 11 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona 2 MAI – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Balta Mangalia-Venus-Aurora
Lot No: 9
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 9 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Balta Mangalia-Venus-Aurora – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Se va elabora documentatia tehnica de proiectare pentru fazele proiect tehnic si detalii de executie ce va avea la baza ca suport toate studiile tehnice necesare definirii solutiei/schemei de amenajare, implicit modelarea solutiilor tehnice, verificarea tehnica, asistenta tehnica. Se vor executa lucrarile proiectate conform cerintelor din Caietul de Sarcini pentru fiecare lot in parte. Se vor executa lucrari de innisipari artificiale a plajelor si lucrari de demolare si constructie a structurilor costiere.
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Jupiter-Neptun
Lot No: 8
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 8 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Jupiter-Neptun – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Se va elabora documentatia tehnica de proiectare pentru fazele proiect tehnic si detalii de executie ce va avea la baza ca suport toate studiile tehnice necesare definirii solutiei/schemei de amenajare, implicit modelarea solutiilor tehnice, verificarea tehnica, asistenta tehnica. Se vor executa lucrarile proiectate conform cerintelor din Caietul de Sarcini pentru fiecare lot in parte. Se vor executa lucrari de demolare si constructie a structurilor costiere.
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Olimp
Lot No: 7
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 7 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Olimp – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Costinesti
Lot No: 6
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru LOT 6 - Protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Costinesti – din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”;
Se va elabora documentatia tehnica de proiectare pentru fazele proiect tehnic si detalii de executie ce va avea la baza ca suport toate studiile tehnice necesare definirii solutiei/schemei de amenajare, implicit modelarea solutiilor tehnice, verificarea tehnica, asistenta tehnica. Se vor executa lucrarile proiectate conform cerintelor din Caietul de Sarcini pentru fiecare lot in parte. Se vor executa lucrari lucrari de demolare, constructie, reabilitare a structurilor costiere.