See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ATM – CL-08 Facilitati preluare/prelucrare namol la SEAU Medias, Agnita si Dumbraveni, reabilitare SEAU Șeica Mare si eficientizare energetică la STAP Mediaș, judetul Sibiu
Description: Contractul de lucrari „ATM-CL-08 Facilitati preluare/prelucrare namol la SEAU Medias, Agnita si Dumbraveni, reabilitare SEAU Șeica Mare si eficientizare energetică la STAP Mediaș, judetul Sibiu: 1. Facilitati la SEAU Medias 2. Statie de uscare a namolului la SEAU Medias 3. Facilitati la SEAU Agnita 4. Facilitati la SEAU Dumbraveni 5. Reabilitare SEAU Seica Mare 6. Eficientizare energetica la STAP Medias 7. Reabilitare Post Transformare la SP Hermann Oberth din Municipiul Medias. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Internal identifier: 19502679_2024_PAAPD1485944
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45259900 Plant upgrade work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul de lucrri „ATM-CL-08 Facilitati preluare/prelucrare namol la SEAU Medias, Agnita si Dumbraveni, reabilitare SEAU Șeica Mare si eficientizare energetică la STAP Mediaș, judetul Sibiu” consta in realizarea urmatoarelor lucrari: 1. Facilitati la SEAU Medias • unitate de recepție ape uzate de la vidanje: 1 buc; • realizare camin gratar amonte de statia de pompare a efluentului - 1 buc; • put apa tehnologica – 1 buc; • acoperire platforma intermediara namol deshidratat la SEAU Mediaș – 1 buc. • instalare senzori la bazinele de aerare la SEAU Mediaș inclusiv integrarea in SCADA; 2. Statie de uscare a namolului la SEAU Medias • statie de uscare a namolului, inclusiv integrare in SCADA la SEAU Mediaș: 1 buc. 3. Facilitati la SEAU Agnita • unitate de recepție ape uzate de la vidanje: 1 buc. 4. Facilitati la SEAU Dumbraveni • unitate de recepție ape uzate de la vidanje: 1 buc. 5. Reabilitare SEAU Seica Mare • reabilitare SEAU Seica Mare: 1 buc. 6. Eficientizare energetica la STAP Medias • Realizarea unei instalații fotovoltaice. 7. Reabilitare Post Transformare la SP Hermann Oberth din Municipiul Medias. • Reabilitare Post de Tranformare la Statia de Pompare Apa Potabila Hermann Oberth Contractul pentru proiectarea si executia pentru obiectivul „ATM-CL-08 Facilitati preluare/prelucrare namol la SEAU Medias, Agnita si Dumbraveni, reabilitare SEAU Șeica Mare si eficientizare energetică la STAP Mediaș, judetul Sibiu” include: a)Activitatile de proiectare - Proiectul Tehnic de Executie, care va include toate documentele necesare conform legislatiei si orice documentatie necesara pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor; suport pentru Beneficiar în obţinerea autorizaţiilor şi avizelor necesare; b) Lucrari de constructie; c) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; d) Testare si punere in functiune; e) Instruirea personalului Beneficiarului. f) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. g) Pe perioada de executie a lucrarilor, antreprenorul va asigura si asistenta tehnica din partea proiectantului, cu toate atributiile legale care ii revin in acest scop. Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 24 luni, defalcata astfel: - Etapa de proiectare: 6 luni, - Perioada de executie a lucrarilor: 15 luni - Perioada de testare si punere in functiune: 3 luni Perioada de notificare a defectelor (PND) este de minim 36 luni. Contractul rămâne valabil până la îndeplinirea tuturor obligațiilor de către parți. Valoarea contractului nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. In valoarea contractului de fata „ATM-CL-08 Facilitati preluare/prelucrare namol la SEAU Medias, Agnita si Dumbraveni, reabilitare SEAU Șeica Mare si eficientizare energetică la STAP Mediaș, judetul Sibiu” - nu sunt prevazute sume provizionate (rezerva de implementare).
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules, 39350000 Sewerage works equipment, 45252140 Sludge-dewatering plant construction work, 45259100 Wastewater-plant repair and maintenance work, 45262220 Water-well drilling