707337-2026 - Competition
Poland – Cleaning services – Sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w obiektach Oddziału w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w obiektach Oddziału w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w obiektach Oddziału w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na wyżej wymienioną usługę składają się w szczególności: - systematyczne sprzątanie własnymi materiałami i środkami czyszczącymi oraz własnym sprzętem wszystkich pomieszczeń w obiektach szczegółowo określonych w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do Umowy; - bieżące uzupełnianie środków czystości w toaletach i aneksach kuchennych, - wykonywanie innych czynności przewidzianych w OPZ. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie usług sprzątania w następujących obiektach: a) budynek administracyjny, siedziba Dyrekcji Oddziału GDDKiA w Krakowie, 31-542 Kraków, ul. Mogilska 25, b) budynek Wydziału Technologii Laboratorium Drogowego Oddziału GDDKiA w Krakowie, 32-020 Wieliczka, ul. Krakowska 37B, wraz z utrzymaniem posesji wokół budynku, c) obiekty Rejonu Kraków, w tym: - Budynek biurowo-administracyjny - parter (z wyłączeniem części skrzydła północnego) + piętro (z wyłączeniem części skrzydła południowego) - Siedziba Rejonu i Obwodu Modlnica ul. Podchruście 1b, 32-085 Modlnica, - 2 budynki biurowe oraz 1 budynek socjalny na terenie Punktu Zimowego Utrzymania w Mogilanach, 32-031 Mogilany, ul. Zakopiańska 79 Budynek biurowo-administracyjny - parter (z wyłączeniem części skrzydła północnego) + piętro (z wyłączeniem części skrzydła południowego) - Siedziba Rejonu i Obwodu Modlnica ul. Podchruście 1b, 32-085 Modlnica, - 2 budynki biurowe oraz 1 budynek socjalny na terenie Punktu Zimowego Utrzymania w Mogilanach, 32-031 Mogilany, ul. Zakopiańska 79, - 1 budynek socjalno - biurowy oraz 1 budynek warsztatowo – garażowy na terenie Obwodu Utrzymania Drogi Ekspresowej w Wielkim Dole 70,32-200 Miechów, − 1 budynek biurowo–magazynowy na terenie Obwodu Drogowego w Olkuszu, 32-300 Olkusz, al. 1000- lecia 1L, − 1 budynek biurowy na terenie Obwodu Utrzymania Autostrady A4 w Targowisku, 32-015 Kłaj, Targowisko nr 542, d) obiekty Rejonu Nowy Sącz, w tym: - 1 budynek administracyjno - socjalny - siedziba Rejonu, Podegrodzie 360, 33-386 Podegrodzie, - 1 budynek biurowo - magazynowy na terenie Obwodu Drogowego w Grybowie, 33-330 Grybów, ul. Kościuszki 41, - 1 budynek administracyjno - socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Starej Wsi, 34-600 Limanowa, Stara Wieś 1345, e) obiekty Rejonu Nowy Targ, w tym: - 1 budynek administracyjno - socjalny - siedziba Rejonu, 34-400 Nowy Targ, ul. Składowa 12a, - 1 budynek biurowo - socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Jabłonce, 34-480 Jabłonka, ul. Przemysłowa 3, - 1 budynek biurowo – socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Skomielnej Białej, Naprawa 695, f) obiekty Rejonu Tarnów, w tym: - 1 budynek administracyjny - siedziba Rejonu Tarnów, 33-100 Tarnów, ul. Zakładowa 6, - 1 budynek biurowo - socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Bochni, 32-700 Bochnia, ul. Karosek 1, - 1 budynek biurowy - na terenie Obwodu Utrzymania Autostrady A4 w Tarnowie, 33-100 Tarnów, ul. Nowodąbrowska 287D, - 1 budynek biurowo - socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Woli Dębińskiej, 32-853 Dębno, g) obiekty Rejonu Wadowice, w tym: - 1 budynek administracyjny - siedziba Rejonu Wadowice w Babicy 34-100 Wadowice, Babica, ul. Główna 18 wraz z sprzątaniem posesji wokół budynku, - 1 budynek biurowo - socjalny na terenie Obwodu Drogowego w Suchej Beskidzkiej, 34-200 Sucha Beskidzka, ul. Makowska 35.
Internal identifier: Sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w obiektach Oddziału w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wartości pomiędzy 140 000 EURO a 10 000 000 EURO
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 9. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90911300 Window-cleaning services, 90918000 Bin-cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w obiektach Oddziału w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Internal identifier: O.KR.D-3.2421.26.2026
Additional classification (cpv): 90918000 Bin-cleaning services, 90911300 Window-cleaning services