707400-2026 - Competition
Poland – Security services – Świadczenie usługi ochrony osób i mienia obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie zlokalizowanych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 oraz ul. Szpitalnej 45
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie zlokalizowanych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 oraz ul. Szpitalnej 45
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie usługi ochrony osób i mienia obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie zlokalizowanych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 oraz ul. Szpitalnej 45, w tym ochrona osób i mienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Szpitalnej 45, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia oraz prowadzenie (ochrona i obsługa) portierni/informacji/szatni przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, portierni/informacji/szatni/centrali telefonicznej przy ul. Szpitalnej 45. Ochronę pełnią trzy posterunki stałe oraz posterunki obchodowe, a w przypadku wystąpienia zagrożenia wspierane są przez grupy interwencyjne. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 2 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części (pakiety). Zamawiający ze względów celowościowych, organizacyjnych i z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie dopuszcza składania ofert częściowych. Realizacja zamówienia z podziałem na części groziłaby nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi, a także nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia oraz doprowadziłaby do powstania nadmiernych trudności związanych z koordynacją działań różnych wykonawców. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego, których zakres został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ, o całkowitej wartości nie większej niż 595 627,50 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena. W pozostałym zakresie usługi będą realizowane na warunkach określonych w umowie podstawowej. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Minimalny gwarantowany poziom wartości usług, do zlecenia których zobowiązuje się Zamawiający, został określony w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości skorzystania z prawa opcji. 9. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1389701. Postanowienia dotyczące produktów, usług i procesów ICT 1. Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT zastosowanie mają postanowienia niniejszego rozdziału. 2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą (w ramach przedmiotowych środków dowodowych) wykazu oferowanych produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT („wykaz ICT”), obejmującego dane umożliwiające ich jednoznaczną identyfikację, w szczególności podać: nazwę rozwiązania, typ ICT (produkt/usługa/proces), producenta lub dostawcę, model wdrożenia albo formę świadczenia oraz funkcję pełnioną w ramach zamówienia. 3. Wykaz ICT, o którym mowa w ust. 2, należy sporządzić według wzoru formularza stanowiącego Załącznik nr 16 do SWZ. 4. Wykonawca składa oświadczenie, że na dzień złożenia oferty jego oferta nie obejmuje: a) produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, b) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usługi ICT lub procesu ICT, określonych w tej decyzji. 5. Niedopuszczalne jest oferowanie produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach lub decyzjach wydanych na podstawie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, o których mowa w ust. 4. Złożenie oferty obejmującej takie rozwiązania skutkować będzie jej odrzuceniem na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych. 6. W przypadku objęcia, po złożeniu oferty lub w okresie realizacji umowy (w razie jej zawarcia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą), któregokolwiek z zaoferowanych produktu ICT, usługi ICT lub procesu ICT rekomendacją lub decyzją, o których mowa w ust. 4, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego oraz współpracować z Zamawiającym przy wypracowaniu działań dostosowawczych, w tym ewentualnej wymianie lub modyfikacji rozwiązań ICT, na warunkach określonych w umowie. 7. Zamawiający zastrzega, że ocena ofert w zakresie spełnienia wymogów dotyczących ICT oraz ewentualnego występowania w ofercie produktów, usług lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach lub decyzjach, o których mowa powyżej, będzie prowadzona z udziałem komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za systemy teleinformatyczne Zamawiającego.
Internal identifier: WSZ-EP-39/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 98341120 Portering services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie usługi ochrony osób i mienia obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie zlokalizowanych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 oraz ul. Szpitalnej 45, w tym ochrona osób i mienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Szpitalnej 45, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia oraz prowadzenie (ochrona i obsługa) portierni/informacji/szatni przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, portierni/informacji/szatni/centrali telefonicznej przy ul. Szpitalnej 45. Ochronę pełnią trzy posterunki stałe oraz posterunki obchodowe, a w przypadku wystąpienia zagrożenia wspierane są przez grupy interwencyjne. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 2 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części (pakiety). Zamawiający ze względów celowościowych, organizacyjnych i z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie dopuszcza składania ofert częściowych. Realizacja zamówienia z podziałem na części groziłaby nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi, a także nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia oraz doprowadziłaby do powstania nadmiernych trudności związanych z koordynacją działań różnych wykonawców. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego, których zakres został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ, o całkowitej wartości nie większej niż 595 627,50 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena. W pozostałym zakresie usługi będą realizowane na warunkach określonych w umowie podstawowej. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Minimalny gwarantowany poziom wartości usług, do zlecenia których zobowiązuje się Zamawiający, został określony w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości skorzystania z prawa opcji. 9. Wymogi dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 1245 z późn. zm.). Wymóg dotyczy czynności bezpośrednio związanych z wykonywaniem usług, czyli czynności pracowników polegających na bezpośrednim wykonywaniu następujących usług opisanych w przedmiocie zamówienia: - całodobowa ochrona osób i mienia na posterunkach stałych, o których mowa w załączniku nr 2 do SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w punkcie: Obsada pracowników ochrony/obsługi. Niniejszy wymóg nie dotyczy osób realizujących usługę w zakresie grup interwencyjnych posiadających uprawnienia kwalifikowanych pracowników ochrony oraz osób, które wykonują pracę na posterunkach obchodowych. Wymóg ten dotyczy Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców łącznie. Zasady zatrudnienia osób na umowę o pracę zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 10. Termin wykonania zamówienia ustala się na okres: 24 miesiące od dnia 07.01.2027 roku albo 24 miesiące od dnia zawarcia umowy, jeżeli zawarcie umowy nastąpi po tej dacie. 11. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1389701.
Internal identifier: Część nr: 1
Options:
Description of the options: Zamawiający nie dopuszcza możliwości skorzystania z prawa opcji.