707966-2026 - Competition
Poland – Infusion pumps – 288/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego dla UCK
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: 288/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego dla UCK
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4a, 4b, 4c do SWZ, zwanym dalej „sprzętem”, wraz z instalacją oraz przeszkoleniem pracowników Zamawiającego. 2. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje następujące części: Część 1 – Pompa infuzyjna wolumetryczna (3 sztuki) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4a do SWZ; Część 2 – Podnośnik pacjenta (4 sztuki) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4b do SWZ; Część 3 – Zestaw do wykonywania testów ergospirometrycznych i wysiłkowych EKG (1 zestawy) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4c do SWZ; 3. Wymieniony wyżej sprzęt musi spełniać warunki graniczne określone odpowiednio w Załączniku numer 4a, 4b i 4c do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z warunków granicznych określonych odpowiednio w Załączniku numer 4a, 4b i 4c do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 4. Sprzęt wymieniony w pkt 2 zostanie dostarczony wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania. 5. Dostawa sprzętu, o którym mowa w pkt 2 nastąpi w miejsce wskazane przez Zamawiającego w Gdańsku, przy ul. Smoluchowskiego 17 na koszt Wykonawcy. 6. Wykonawca dostarczy, zainstaluje i uruchomi sprzęt w terminie: Część 1: 30 dni od daty podpisania umowy. Część 2: 42 dni od daty podpisania umowy Część 3: 30 dni od daty podpisania umowy. 7. Wykonawca przeszkoli pracowników Zamawiającego z zakresu podstaw eksploatacji sprzętu. 8. Wykonawca zobowiązany będzie zagwarantować, że dostarczony sprzęt jest fabrycznie nowy, kompletny, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych, dopuszczony do stosowania w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. 9. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy wyprodukowany w 2026 roku. 10. W przypadku użycia w dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania określeń wskazujących na typ, normę, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami lub równoważne. Nazwy własne są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu - nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane artykuły są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. 11. W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, dopuszcza się rozwiązania równoważne. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 12. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze części ustalone w Załączniku numer 4a, 4b i 4c do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części.
Internal identifier: 288/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33194110 Infusion pumps
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pompa infuzyjna wolumetryczna (3 sztuki)
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4a do SWZ
Internal identifier: Część 1
Lot: LOT-0002
Title: Podnośnik pacjenta (4 sztuki)
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4b do SWZ
Internal identifier: Część 2
Main classification (cpv): 42417000 Elevators and conveyors
Lot: LOT-0003
Title: Zestaw do wykonywania testów ergospirometrycznych i wysiłkowych EKG (1 zestawy)
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4c do SWZ
Internal identifier: Część 3
Main classification (cpv): 33123000 Cardiovascular devices