708417-2026 - Competition
Sweden – Ash disposal services – Omhändertagande av askor
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Omhändertagande av askor
Description: Beställaren avser att upphandla ett eller flera ramavtal för omhändertagande av osorterad slagg (bottenaska) och rökgasreningsprodukt/flygaska (i huvudsak obefuktad), sotvatten/saneringsrester från förbränning av biobränslen och returbränslen (avfall) i våra anläggningar,
Internal identifier: 26/17
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513400 Ash disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0000