708596-2023 - ResultRomania-București: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizarii ale strazilor, aleilor si parcarilor pe raza Sectorului 4
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentului acord cadru consta în realizarea serviciilor de proiectare/asistenta tehnica din partea proiectantului si a lucrarilor de reparare/modernizare a drumurilor, prin desfacerea partilor degradate ale drumului (funda?ie sau îmbracaminte) ?i/sau executia unui nou sistem rutier, dupa caz. Se va aduce la cota sistemul rutier, capacele caminelor de canalizare (vizitare), gurile de scurgere, rasuflatorile de gaze, hidrantii, etc.
Lot 1 : Zona delimitata de: sos Oltenitei, Calea Vacaresti, Splaiul Unirii , Splaiul Independentei si Limita teritorial administrativa cu Sectorul 5
Lot 2 : Zona delimitata de Limita teritorial administrativa cu Sectorul 5, Limita teritorial administrativa cu localitatea Jilava, Str. Dealul Scheiului, Str. Dealul Frumos , Drumul Binelui, B-dul Metalurigiei, B-dul Alex. Obreja, Str. Vasile Nitu si Soseaua Oltenitei
Lot 3 : Zona delimitata de Splaiul Unirii, Limita teritorial administrativa cu localitatea Popesti-Leordeni, Soseua de centura, Str. Dealul Frumos – Drumul Binelui, B-dul Metalurigiei, B-dul Alex. Obreja, Str. Nitu Vasile si Calea Vacaresti
LOT 1 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei, parcari pe raza sector 4 – 105.294.051,95 lei, din care proiectare si inginerie – 2.064.589,25 lei;
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: - 42.111.770,23 lei, din care proiectare si inginerie – 825.720,98 lei.
LOT 2 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei, parcari pe raza sector 4 - 200.520.714,19 lei, din care: proiectare si inginerie – 3.931.778,71 lei,
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: - 80.203.440,68 lei din care proiectare si inginerie – 1.572.616,48 lei.
LOT 3 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei, parcari pe raza sector 4 – 215.554.976,43 lei, din care: proiectare si inginerie – 4.226.568,17 lei,
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: - 86.225.207,66 lei din care proiectare si inginerie – 1.690.690,35 lei
Acordul cadru se va incheia cu maxim 5 operatori economici pentru fiecare lot. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari pe raza sector 4, in zona delimitata de – sos Oltenitei, Calea Vacaresti, Splaiul Unirii, Splaiul Independentei si Limita teritorial administrativa cu Sectorul 5
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233140 Roadworks, 45233142 Road-repair works, 45233252 Surface work for streets, 45233253 Surface work for footpaths, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
LOT 1 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari – 105.294.051,95 lei, din care proiectare si inginerie – 2.064.589,25 lei;
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 42.111.770,23 lei, din care proiectare si inginerie – 825.720,98 lei.
LOT 3 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari pe raza sector 4, in zona delimitata de - Splaiul Unirii, Limita teritorial administrativa cu localitatea Popesti-Leordeni, Soseua de centura, Str. Dealul Frumos , Drumul Binelui, B-dul Metalurigiei, B-du
Lot No: 3
LOT 3 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari pe raza sector 4, in zona delimitata de - Splaiul Unirii, Limita teritorial administrativa cu localitatea Popesti-Leordeni, Soseua de centura, Str. Dealul Frumos , Drumul Binelui, B-dul Metalurigiei, B-dul Alex. Obreja, Str. Nitu Vasile si Calea Vacaresti. LOT 3 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari - 215.554.976,43 lei, din care: proiectare si inginerie – 4.226.568,17 lei. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 86.225.207,66 lei din care proiectare si inginerie – 1.690.690,35 lei.
LOT 2 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari pe raza sector 4, in zona delimitata de – Limita teritorial administrativa cu Sectorul 5, Limita teritorial administrativa cu localitatea Jilava, Str. Dealul Scheiului, Str. Dealul Frumos , Drumul Binelu
Lot No: 2
LOT 2 - Proiectarea si executia lucrarilor de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari pe raza sector 4, in zona delimitata de – Limita teritorial administrativa cu Sectorul 5, Limita teritorial administrativa cu localitatea Jilava, Str. Dealul Scheiului, Str. Dealul Frumos , Drumul Binelui, B-dul Metalurigiei, B-dul Alex. Obreja, Str. Vasile Nitu si Soseaua Oltenitei.
LOT 2 - Proiectarea si executia lucrarilor de de reparatii si modernizari strazi, alei si parcari - 200.520.714,19 lei, din care: proiectare si inginerie – 3.931.778,71 lei. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 80.203.440,68 lei din care proiectare si inginerie – 1.572.616,48 lei.