709267-2026 - Competition
Finland – Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services – Kaupin kampusalueen ulkoalueiden hoito
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Kaupin kampusalueen ulkoalueiden hoito
Description: Hankinnan kohteena on Tampereen yliopistollisen sairaalan (TAYS) keskussairaalakampuksen ulkoalueiden hoito. Palvelu kattaa sairaalakampuksen piha-, liikenne- ja viheralueet, aluevarusteet sekä muut ulkotilat. Palvelun tarkempi kuvaus ja ehdot on määritelty tarjouspyynnön liitteissä. Ulkoalueiden hoito on toteutettu hyvinvointialueen kiinteistöpalveluiden omalla henkilöstöllä, jotka siirtyvät liikkeenluovutuksena palveluntuottajalle osana kilpailutusta. Liikkeenluovutuksesta on kerrottu tarkemmin tarjouspyynnön liitteissä. Kohteeseen järjestetään pakollinen tutustumiskatselmus 23.10.2026 klo 12, johon tulee osallistua mikäli ei ole edellisen kilpailutuksen yhteydessä ollut katselmuksessa. Ilmoittautuminen 20.10.2026 mennessä jukka.virta@pirha.fi.
Internal identifier: 632169
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Hankintayksikkö on aiemmin kilpailuttanut hankinnan, mutta kilpailutus on jouduttu keskeyttämään tarjouspyynnön epäselvyyden vuoksi. Hankinnan kohteena olevan toimintakriittisen palvelun järjestämisen jatkuvuuden turvaamiseksi hankinta tulee saada ratkaistua viivytyksettä.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Hinnat
Description: Hinnat
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: Optiot
Description: Pysäköintihallien pesut
Internal identifier: 2-1