709288-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – „Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 5.800.000 PLN dla Gminy Łapy”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 5.800.000 PLN dla Gminy Łapy”
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu długoterminowego w wysokości 5.800.000,00 PLN (słownie: pięć milionów osiemset tysięcy zł) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. 2. Uruchomienie kredytu nastąpi na podstawie dyspozycji Zamawiającego przesłanej Wykonawcy faksem lub emailem w terminie do 2 dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji, na rachunek podstawowy Gminy w terminie do dnia 31.12.2026 r. 3. Wykonawca postawi kredyt do dyspozycji Zamawiającego jednorazowo lub w transzach. 4. Spłata kredytu następować będzie w okresach kwartalnych - do ostatniego dnia miesiąca - począwszy od 31 marca 2027 r. do 31 grudnia 2038
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy p.z.p. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy p.z.p. 10. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług.
Options:
Description of the options: Nie przewidziano opcji oraz wznowień