709664-2026 - Competition
Poland – Endoscopy, endosurgery devices – Dostawa instrumentarium endoskopowego wraz z odbiorem zużytych narzędzi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa instrumentarium endoskopowego wraz z odbiorem zużytych narzędzi
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instrumentarium endoskopowego wraz z odbiorem zużytych narzędzi na Bloku Operacyjnym Ginekologicznym. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera tabela asortymentowo-cenowa zał. nr 2 do SWZ i wzór umowy zał. nr 5 do SWZ. II. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Z uwagi na charakter techniczny zamówienia oraz konieczność zapewnienia spójności zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ jego przedmiotem są pojedyncze elementy specjalistycznego instrumentarium endoskopowego. Elementy te stanowią integralne komponenty tych zestawów, które muszą być ze sobą w pełni kompatybilne zarówno pod względem technicznym, jak i funkcjonalnym. Każdy z wymaganych elementów pełni określoną funkcję i nie może być traktowany jako odrębna część zamówienia. Podział zamówienia na części byłby w tym przypadku nieuzasadniony, ponieważ mógłby prowadzić do dostarczenia niekompatybilnych komponentów, co mogłoby skutkować nieprawidłowym funkcjonowaniem całego zestawu endoskopowego. III. 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1) („RODO”) chcielibyśmy poinformować o zasadach przetwarzania danych osobowych w przypadku, gdy Zamawiający przetwarza Pana/i dane osobowe w związku z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 2. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Zamawiający. 3. Z Zamawiającym w zakresie spraw związanych z ochroną danych osobowych można kontaktować się: 1) kierując pismo na adres jego siedziby lub elektronicznie za pośrednictwem korespondencji mailowej na adres: dyr@imid.med.pl albo 2) za pośrednictwem platformy ePUAP na adres: /IMiDWarszawa/SkrytkaESP. 4. Zamawiający wyznaczył Inspektora Ochrony Danych („IOD”), z którym może się Pan/i kontaktować w sprawach przetwarzania Pana/i danych osobowych. Kontakt z IOD jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@imid.med.pl , telefonicznie pod nr (22) 32 77 495 lub pisemnie na adres siedziby Zamawiającego. 5. Zamawiający przetwarza Pana/i dane osobowe w następujących celach: 1) przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. g RODO w zw. z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych; 2) weryfikacja informacji o niekaralności w ramach podmiotowych środków dowodowych – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c w zw. z art. 10 RODO w zw. z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych; 3) archiwizacja danych osobowych – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. j RODO w zw. z ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; 4) ustalenie, dochodzenie lub obrona roszczeń w związku z prowadzoną działalnością – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e RODO lub art. 9 ust. 2 lit. f RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym – właściwego gospodarowania mieniem Zamawiającego, tj. przeprowadzeniem ważnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, gwarantującego prawidłowe wydatkowanie środków publicznych. Szczegółowa klauzula informacyjna RODO zostały zawarte w SWZ.
Internal identifier: A/ZP/SZP.261-54/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą pod rygorem nieważności w formie elektronicznej przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania w postaci: 1) dokumentu/oświadczenia producenta lub autoryzowanego przedstawiciela Producenta urządzenia lub zaoferowanego przedmiotu zamówienia lub inne równoważne, potwierdzające kompatybilność oferowanego przedmiotu zamówienia z posiadanym na wyposażeniu Zamawiającego urządzeniem, tj.: histeroskopem/resektoskopem oraz z tubusami i uchwytami ClickLine firmy Karl Storz; 2) oświadczenia Wykonawcy potwierdzającego, że oferowany asortyment jest dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Polski zgodnie z obowiązującymi przepisami - załącznik nr 7 do SWZ. 2. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 3. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa powyżej, są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp. – tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w zostępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 4. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 5. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, aby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu ich zweryfikowanie pod kątem prawidłowości.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Additional classification (cpv): 33169000 Surgical instruments, 24951100 Lubricants
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instrumentarium endoskopowego wraz z odbiorem zużytych narzędzi na Bloku Operacyjnym Ginekologicznym. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera zał. nr 2 do SWZ - tabela asortymentowo – cenowa, stanowiąca jednocześnie Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zał. nr 4 do SWZ - wzór umowy. II. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Z uwagi na charakter techniczny zamówienia oraz konieczność zapewnienia spójności zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ jego przedmiotem są pojedyncze elementy specjalistycznego instrumentarium endoskopowego. Elementy te stanowią integralne komponenty tych zestawów, które muszą być ze sobą w pełni kompatybilne zarówno pod względem technicznym, jak i funkcjonalnym. Każdy z wymaganych elementów pełni określoną funkcję i nie może być traktowany jako odrębna część zamówienia. Podział zamówienia na części byłby w tym przypadku nieuzasadniony, ponieważ mógłby prowadzić do dostarczenia niekompatybilnych komponentów, co mogłoby skutkować nieprawidłowym funkcjonowaniem całego zestawu endoskopowego.
Additional classification (cpv): 24951100 Lubricants, 33169000 Surgical instruments