See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą odkupu energii ze źródeł OZE dla Wielkopolskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej
Description: Przedmiotem zamówienia jest: a) dostawa energii elektrycznej na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne oraz na wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, b) rozliczenie nadwyżek (odkup) energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii OZE wskazanych w załączniku nr 1 do OPZ, która zostanie wprowadzona do sieci miejscowego OSD wraz z usługą bilansowania handlowego na zasadach określonych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ przedmiotowego postępowania. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ) stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: TK-EE-03-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający, stosownie do art. 441 ustawy PZP, przewiduje prawo opcji. Zamawiający zastrzega, iż w trakcie wykonywania umowy ilość energii elektrycznej pobranej z sieci/oddanej do sieci może ulec zwiększeniu do 20% w stosunku do prognoz zawartych w Załączniku nr 1 do OPZ wraz z odpowiednim zwiększeniem szacunkowego wynagrodzenia wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 1 Projektu umowy. Rozliczenia za zwiększony zakres zamówienia będą odbywały się analogicznie do podstawowego zakresu zamówienia, po cenach jednostkowych, ustalonych zgodnie z zapisami § 6 Projektu umowy. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opisanego powyżej prawa opcji w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej (zakupionej) z sieci / oddanej do sieci, wskazany w OPZ w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne. Zamawiający nie będzie zobligowany do skorzystania z zastrzeżonego w umowie prawa opcji a Wykonawca nie będzie uprawniony, aby dochodzić z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiających. Opcja zostanie uruchomiona automatycznie w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej (zakupionej) z sieci / oddanej do sieci, wskazany w OPZ w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne.