711144-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie chodników wzdłuż dróg powiatowych na terenie powiatu kwidzyńskiego 2026/2027.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie chodników wzdłuż dróg powiatowych na terenie powiatu kwidzyńskiego 2026/2027.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. a. Rejon 1: Gmina Kwidzyn b. Rejon 2: Gmina Prabuty c. Rejon 3:Gmina Gardeja d. Rejon 4: Gmina Ryjewo e. Rejon 5: Gmina Sadlinki 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: ORIV.272.31.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Rejon nr 1
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. Rejon 1: Gmina Kwidzyn 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: Część nr 1
Lot: LOT-0002
Title: Rejon nr 2
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. Rejon 2: Gmina Prabuty 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: Część nr 2
Lot: LOT-0003
Title: Rejon nr 3
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. Rejon 3:Gmina Gardeja 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: Część nr 3
Lot: LOT-0004
Title: Rejon nr 4
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. Rejon 4: Gmina Ryjewo 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: Część nr 4
Lot: LOT-0005
Title: Rejon nr 5
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu chodników wzdłuż dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 w pięciu rejonach. Rejon 5: Gmina Sadlinki 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Internal identifier: Część nr 5