711408-2026 - Competition
Finland – IT services: consulting, software development, Internet and support – Joukkoliikenteen suunnittelujärjestelmän hankinta
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Joukkoliikenteen suunnittelujärjestelmän hankinta
Description: Hankinta on kuvattuna tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinta on jaettu kolmeen osa-alueeseen: 1. Turun seudullisen joukkoliikenteen suunnittelujärjestelmä 2. Turun Kaupunkiliikenne Oy:n suunnittelujärjestelmä (optio) 3. Liikennöintisopimushallinta (optio) Toimittajaksi valitaan yksi (1) tarjoaja. Sama tarjoaja valitaan toimittajaksi myös mahdollisiin optioihin.
Internal identifier: 7740-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Hankintamuotona käytetään avointa menettelyä. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankinnasta on lähetetty ilmoitus www.hankintailmoitukset.fi julkaistavaksi EU:n viralliseen lehden (EUVL) täydennysosassa (S-osa) sekä Tenders Electronic Daily (TED)-tietokannassa EU:n laajuisesti. Tarjouspyyntö on julkaistu internetissä Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalissa.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Turun seudullisen joukkoliikenteen suunnittelujärjestelmä
Description: Hankinta on kuvattuna tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: OPTIO - Turun kaupunkiliikenteen järjestelmä
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: OPTIO - Liikennöintisopimusten hallinta
Internal identifier: 3-2