711669-2026 - Competition
Romania – Electrical apparatus for switching or protecting electrical circuits – Module COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA pentru realizarea obiectivului de investitii: Modernizare Celula Linie 110 kV Preajba si Celula Trafo 2 110 kV, Modul COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA, statia de transformare 110/20 kV Harlesti, localitatea Trivalea - Mosteni, jud. Teleorman
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Module COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA pentru realizarea obiectivului de investitii: Modernizare Celula Linie 110 kV Preajba si Celula Trafo 2 110 kV, Modul COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA, statia de transformare 110/20 kV Harlesti, localitatea Trivalea - Mosteni, jud. Teleorman
Description: Obtectul Contractului este achizitie, proiectare, montaj si punere in functiune: Module COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA pentru realizarea obiectivului de investitii: Modernizare Celula Linie 110 kV Preajba si Celula Trafo 2 110 kV, Modul COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA, statia de transformare 110/20 kV Harlesti, localitatea Trivalea - Mosteni, jud. Teleorman. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare: 17 zile. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a solicitărilor de participare.
Internal identifier: 2026_464
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31210000 Electrical apparatus for switching or protecting electrical circuits
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se va achizitiona, proiecta, monta si pune in functiune Module COMPASS 123-Intreruptor 123 kV, 31.5 kA pentru realizarea obiectivului de investitii: Modernizare Celula Linie 110 kV Preajba si Celula Trafo 2 110 kV, Modul COMPASS 123- Intreruptor 123 kV, 31.5 kA, statia de transformare 110/20 kV Harlesti, localitatea Trivalea - Mosteni, jud. Teleorman, conform Caietului de Sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51110000 Installation services of electrical equipment