711954-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de curățenie si igienizare pe 4 loturi în 7 (șapte) cămine studentesti ale Universității de Vest Timișoara: Lot 1- Servicii de curățenie si igienizare la Căminul C12, Căminul C13 și Căminul C17 Lot 2- Servicii de curățenie si igienizare la Căminul Piata Sf. Petru Lot 3- Servicii de curățenie si igienizare la Căminul C15 și Căminul C16 Lot 4- Servicii de curățenie si igienizare la Căminul
Description: Achiziționarea serviciilor de curățenie si igienizare este necesară pentru asigurarea unui mediu curat si igienic necesar asigurarii conditiilor de sanatate pentru intreg personalul si studentii din cele 7 (sapte) cămine studențești (C12, C13, C15, C16 și C17, Cămin Piata Sf. Petru și Cămin Renașterii 2) ale Universității de Vest din Timișoara: Cele șapte cămine sunt situate în Timișoara, după cum urmează: • Căminul C12 – Aleea Studenților C12, in zona Complexului studențesc; • Căminul C13 – Aleea Studenților C13, in zona Complexului studențesc; • Căminul C17 – Aleea Studenților C17, in zona Complexului studențesc; • Căminul Piața Sf. Petru – Piața Sf. Petru, Nr. 5, in zona Complexului studențesc; • Căminul C15 – Aleea F.C. Ripensia C15, in zona Complexului studențesc; • Căminul C16 – Aleea F.C. Ripensia C16, in zona Complexului studențesc; • Căminul Renașterii 2- Str.Renasterii, nr.24B, in afara zonei Complexului studențesc. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor Termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: 4250670-2026-2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1-Servicii de curățenie si igienizare la Căminul C12, Căminul C13, Căminul C17
Description: Serviciile de curățenie se vor executa de luni până sambata, câte 8 ore pe zi din intervalul orar 6.00 – 16.00 de către doi agenți de curățenie pe fiecare dintre Căminele C12, C13 și C17. Numarul de agenti de curatenie este acelasi in fiecare zi lucratoare, inclusiv sambata. Zilele de sărbători legale vor fi zile libere În cazul în care unul dintre agenții de curățenie absentează din diverse motive, justificate sau nejustificate, acesta va fi înlocuit cu un alt agent de curățenie. Prestatorul va presta serviciile și în zilele libere acordate angajaților UVT; Universitatea de Vest din Timișoara își rezervă dreptul de a verifica prezența agenților de curățenie pe obiectivele pe care se prestează servicii de curățenie prin aceleași metode prin care se face prezența angajaților proprii. Contractele pot fi modificate in conditiile prevazute de art.221 lit.c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2- Servicii de curățenie si igienizare la Cămin Piata Sf. Petru
Description: Serviciile de curățenie se vor executa de luni până sambata, câte 8 ore pe zi din intervalul orar 6.00 – 16.00 de către cinci agenți de curățenie pe Căminul Piata Sf. Petru. Numarul de agenti de curatenie este acelasi in fiecare zi lucratoare, inclusiv sambata. Zilele de sărbători legale vor fi zile libere. În cazul în care unul dintre agenții de curățenie absentează din diverse motive, justificate sau nejustificate, acesta va fi înlocuit cu un alt agent de curățenie. Prestatorul va presta serviciile și în zilele libere acordate angajaților UVT; Universitatea de Vest din Timișoara își rezervă dreptul de a verifica prezența agenților de curățenie pe obiectivele pe care se prestează servicii de curățenie prin aceleași metode prin care se face prezența angajaților proprii. Contractele pot fi modificate in conditiile prevazute de art.221 lit.c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – Servicii de curățenie si igienizare la Căminul C15, Căminul C16
Description: Serviciile de curățenie se vor executa de luni până sambata, câte 8 ore pe zi din intervalul orar 6.00 – 16.00 de către doi agenți de curățenie pe fiecare dintre Căminele C15 și C16. Numarul de agenti de curatenie este acelasi in fiecare zi lucratoare, inclusiv sambata. Zilele de sărbători legale vor fi zile libere În cazul în care unul dintre agenții de curățenie absentează din diverse motive, justificate sau nejustificate, acesta va fi înlocuit cu un alt agent de curățenie. Prestatorul va presta serviciile și în zilele libere acordate angajaților UVT; Universitatea de Vest din Timișoara își rezervă dreptul de a verifica prezența agenților de curățenie pe obiectivele pe care se prestează servicii de curățenie prin aceleași metode prin care se face prezența angajaților proprii. Contractele pot fi modificate in conditiile prevazute de art.221 lit.c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4- Servicii de curățenie si igienizare la Căminul Renașterii 2
Description: Serviciile de curățenie se vor executa de luni până sambata, câte 8 ore pe zi din intervalul orar 6.00 – 16.00 de către zece agenți de curățenie pe Căminul Renașterii. Numarul de agenti de curatenie este acelasi in fiecare zi lucratoare, inclusiv sambata. Zilele de sărbători legale vor fi zile libere În cazul în care unul dintre agenții de curățenie absentează din diverse motive, justificate sau nejustificate, acesta va fi înlocuit cu un alt agent de curățenie. Prestatorul va presta serviciile și în zilele libere acordate angajaților UVT; Universitatea de Vest din Timișoara își rezervă dreptul de a verifica prezența agenților de curățenie pe obiectivele pe care se prestează servicii de curățenie prin aceleași metode prin care se face prezența angajaților proprii. Contractele pot fi modificate in conditiile prevazute de art.221 lit.c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice.
Internal identifier: 4