712280-2026 - Competition
Poland – Access control system – Budowa i wdrożenie systemu kontroli dostępu oraz ewidencji obecności młodzieży OHP z wykorzystaniem kołowrotków i czytników identyfikacyjnych w internatach i stołówkach
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Budowa i wdrożenie systemu kontroli dostępu oraz ewidencji obecności młodzieży OHP z wykorzystaniem kołowrotków i czytników identyfikacyjnych w internatach i stołówkach
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja Systemu Kontroli Dostępu (SKD) oraz Zliczania Posiłków w 45 jednostkach organizacyjnych Zamawiającego na terenie całego kraju wyszczególnionych w Załączniku nr 1 do OZP. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: a) Dostawa i montaż 60 sztuk bramek obrotowych (kołowrotków) z mechanizmem Anti-Panic oraz wygrodzeń . b) Dostawa i montaż 61 sztuk bramek uchylnych dwukierunkowych z wygrodzeniami. c) Dostawa i montaż 45 sztuk czytników stołówkowych przeznaczonych do ewidencji wydawanych posiłków dla młodzieży OHP. d) Dostawa 500 sztuk kart zbliżeniowych w pełni kompatybilnych z dostarczonymi czytnikami. e) Wykonanie dedykowanych instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz montaż konstrukcji wsporczych (szacunkowe odległości bramek od punktów przyłączeniowych wskazano w Załączniku 1 do OZP) f) Sprzętowa i logiczna integracja z istniejącymi w obiektach Systemami Sygnalizacji Pożarowej (SSP) w obiektach, w których taki system funkcjonuje g) Wdrożenie oprogramowania centralnego w modelu SaaS (Software as a Service) pracującego w architekturze wysokiej dostępności (HA – High Availability) wraz z udostępnieniem dedykowanej aplikacji mobilnej (iOS/Android) na okres 36 miesięcy liczonego od dnia podpisanego Protokołu Odbioru Końcowego. h) Przeprowadzenie dwóch prób funkcjonalnych oraz przeszkolenie personelu (w liczbie do 10 osób) w każdej z 45 Lokalizacji. i) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Internal identifier: 5/B/KGOHP/2026/BIRI
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, ustala termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz konieczność możliwie szybkiej realizacji zadania służącego zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa małoletnich przebywających w obiektach Zamawiającego. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności dostawę i montaż kołowrotków oraz wygrodzeń wejść. W zakresie dotyczącym kontroli dostępu. Realizacja zamówienia ma bezpośredni związek z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przebywających na terenie obiektów Zamawiającego, poprzez umożliwienie kontrolowania ruchu osób wchodzących i opuszczających obiekty oraz ograniczenie dostępu osób nieuprawnionych. Skrócenie terminu jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności przeprowadzenia postępowania zawarcia umowy oraz zrealizowania przedmiotu zamówienia w ramach roku budżetowego. Zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych, dla której środki przeznaczone na realizację przedmiotowego zadania zostały ujęte w planie finansowym na bieżący rok budżetowy. Zasadniczym warunkiem prawidłowej realizacji zadania jest wykonanie zaplanowanych wydatków w terminie umożliwiającym ich rozliczenie w ramach obowiązującego roku budżetowego. Zachowanie podstawowego 30 dniowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, istotnie ograniczyłoby czas pozostający na przeprowadzenie dalszych czynności postepowania, w szczególności badanie i ocenę ofert, dokonanie wyboru wykonawcy zawarcie umowy oraz realizację i rozliczenie przedmiotu zamówienia w terminie do końca roku budżetowego. Z tego względu zachodzi bezpośredni związek pomiędzy istniejącą pilną potrzebą udzielenia zamówienia a koniecznością skrócenia terminu składania ofert. Potrzeba szybkiego wdrożenia rozwiązań służących kontroli dostępu ma szczególne znaczenie w aktualnej sytuacji bezpieczeństwa. Obecne uwarunkowania bezpieczeństwa w Europie, w tym trwająca wojna w Ukrainie, powodują konieczność przywiązywania szczególnej wagi do działań prewencyjnych oraz organizacyjnych służących ochronie osób, w szczególności dzieci i młodzieży, oraz zapewnieniu właściwej kontroli dostępu do obiektów, w których przebywają osoby małoletnie. W związku z powyższym Zamawiający uznaje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, a skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione koniecznością terminowego wykorzystania zabezpieczonych środków finansowych oraz możliwie szybkiego wdrożenia rozwiązań służących zwiększeniu bezpieczeństwa małoletnich.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42961100 Access control system
Additional classification (cpv): 51900000 Installation services of guidance and control systems, 72263000 Software implementation services, 30233000 Media storage and reader devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Budowa i wdrożenie systemu kontroli dostępu oraz ewidencji obecności młodzieży OHP z wykorzystaniem kołowrotków i czytników identyfikacyjnych w internatach i stołówkach”
Additional classification (cpv): 51900000 Installation services of guidance and control systems, 72263000 Software implementation services, 30233300 Smart card readers