2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal avseende konsulttjänster inom it-säkerhetsgranskning
Description: Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom it-säkerhet, cybersäkerhet och informationssäkerhet. Tjänsterna avser självständig och objektiv gransknings- och rådgivningsverksamhet för Riksdagsförvaltningen, inklusive analys, genomförande, dokumentation och rapportering av tekniska säkerhetsgranskningar av myndighetens system.
Internal identifier: 2255-2025/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72800000 Computer audit and testing services
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72810000 Computer audit services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Ramavtal avseende konsulttjänster inom it-säkerhetsgranskning