See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, na potrzeby budynków użytkowych, lokali użytkowych, lokali mieszkalnych, oświetlenia ulicznego, miejsc użyteczności publicznej, szkoły oraz obiektów administracyjnych Zamawiającego w modelu giełdowym (transzowym)”.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, na potrzeby budynków użytkowych, lokali użytkowych, lokali mieszkalnych, oświetlenia ulicznego, miejsc użyteczności publicznej, szkoły oraz obiektów administracyjnych Zamawiającego w modelu giełdowym (transzowym)”. Prognozowana ilość energii elektrycznej wynosi 5 226,812 MWh. Podane dane mają charakter orientacyjny. Zapotrzebowanie na energię elektryczną określone w zdaniu poprzednim jest zapotrzebowaniem szacunkowym. Zamawiający zastrzega, że minimalna ilość szacunkowego zużycia energii elektrycznej w punktach poboru wyszczególnionych w Załączniku nr 7 SWZ nie będzie mniejsza niż 60%[PiW8.1], z zastrzeżeniem, iż, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, a mających wpływ na niewykorzystanie minimalnego szacunkowego zużycia ilość ta może być niższa, a Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne dodatkowe roszczenia z tego tytułu. 2. Standardy jakościowe: a) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. b) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 3 września 2026 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. poz. 1182). c) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora, która określa: • grupy taryfowe i szczegółowe kryteria kwalifikowania odbiorców do tych grup; • sposób ustalania opłat za przyłączenie do sieci Operatora, zaś w przypadku przyłączenia do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV także ryczałtowe stawki opłat; • stawki opłat za świadczenie usługi dystrybucji i warunki ich stosowania, z uwzględnieniem podziału na stawki wynikające z: • dystrybucji energii elektrycznej (składniki zmienne i stałe stawki sieciowej), • korzystania z krajowego systemu elektroenergetycznego (stawki jakościowe), • odczytywania wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych i ich bieżącej kontroli (stawki abonamentowe), • przedterminowego rozwiązania kontraktów długoterminowych (stawki opłaty przejściowej), • zapewnienia dostępności energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w krajowym systemie elektroenergetycznym (stawka opłaty OZE); d) sposób ustalania bonifikat za niedotrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej i standardów jakościowych obsługi odbiorców; e) sposób ustalania opłat za: • ponadumowny pobór energii biernej, • przekroczenia mocy umownej, • nielegalny pobór energii elektrycznej, f) opłaty za usługi wykonywane na dodatkowe zlecenie odbiorcy; g) opłaty za wznowienie dostarczania energii elektrycznej po wstrzymaniu jej dostaw.
Internal identifier: BZP-I.271.48.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001