713089-2026 - Competition
Poland – Insurance services – Ubezpieczenia komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o. o. w Olsztynie
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Ubezpieczenia komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o. o. w Olsztynie
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są ubezpieczenia komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o. o. w Olsztynie obejmujące następujące ryzyka: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie assistance. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: FK/5/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: na podstawie art. 138 ust. 4
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel,. W przypadku skorzystania z opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Zakres przedmiotu zamówienia składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część objęta prawem opcji). 3. Zamawiający zastrzega, iż prawo opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 4. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 4.1. OPCJA A – polegająca na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz za cenę określoną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ). 4.2. OPCJA B Przedmiotem Opcji B może być zwiększenie sum ubezpieczenia pojazdów dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych pojazdów nabytych po dacie zawarcia umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych pojazdów o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie assistance maksymalnie do 30% wartości zamówienia. 4.3. Ceny/ stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w ofercie dla zamówienia podstawowego w załączniku nr 1A – formularzu cenowym. 4.4. Po przekroczeniu limitu wysokości dla opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia, w szczególności przewidywane zmiany umowy. 4.5 Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji. 5. Okoliczności skorzystania z opcji: 5.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 5.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki określone w formularzu ofertowym. Stawki/ składki muszą być tożsame ze stawkami dotyczącymi zamówienia podstawowego liczonymi w odniesieniu do 12 – miesięcznego okresu ubezpieczenia. 5.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem nowych pojazdów, aktualizacją wartości ubezpieczanych pojazdów, modernizacją/ ulepszeniem pojazdów, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 5.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/ stawki za 12 - miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 5.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte opcją. 5.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 5.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 5.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 5.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z opcji.