2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Bieżuń
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Bieżuń, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.) oraz zgodnie z przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bieżuń. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilości odpadów komunalnych zebranych w odpowiednich pojemnikach lub workach, określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Bieżuń. Przedmiotem zamówienia jest: 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Miasta i Gminy Bieżuń: a) z nieruchomości zamieszkałych (odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odbiór odpadów zebranych selektywnie), w tym odbiór odpadów w formie mobilnego punktu selektywnej zbiórki: mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon powstających w gospodarstwach domowych odzieży oraz tekstyliów. b) z punktów gniazdowych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – 2 kompletów na terenie miejscowości Bieżuń c) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bieżuniu zlokalizowanego przy ul. Leśnej 25 Wykonawca otrzyma wykaz nieruchomości zamieszkałych (wykaz punktów odbioru) w dniu zawarcia umowy na świadczenie usługi objętej przedmiotem zamówienia. 3.3. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do: 1. odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych: − odpady komunalne zbierane w sposób selektywny z podziałem na frakcje: 1) papier – odpady z papieru, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; 2) metale i tworzywa sztuczne - odpady metali w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; 3) szkło – odpady ze szkła w tym odpady opakowaniowe ze szkła; 4) bioodpady, w tym odpady zielone; 5) popiół i żużel; 6) odpady niebezpieczne; 7) przeterminowane leki i chemikalia; 8) meble i inne odpady wielkogabarytowe; 9) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych; 10) zużyte opony; 11) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym urządzenia zawierające freony; 12) zużyte baterie i akumulatory; 13) odpady tekstyliów i odzieży; 14) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; - odpady komunalne stanowiące pozostałości po wysegregowaniu ww. frakcji – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 2. Zapewnienia worków i pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. 3. Zapewnienia pojemników przeznaczonych na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Część właścicieli nieruchomości może nie dysponować własnym pojemnikiem przeznaczonym na ten rodzaj odpadów. W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest umożliwić zakup właściwego pojemnika. 4. Zapewnienia pojemników przeznaczonych na bioodpady, w tym odpady zielone, oraz popiół. Część właścicieli nieruchomości może nie dysponować własnym pojemnikiem przeznaczonym do zbierania ww. odpadów. W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest umożliwić zakup właściwego pojemnika. W przypadku bioodpadów, w tym odpadów zielonych, należy zapewnić pojemnik w kolorze brązowym. 5.Wyposażenie Miasta Bieżuń w pojemniki w punkach gniazdowych do selektywnego zbierania odpadów umożliwiających nieodpłatne przekazanie przez mieszkańców odpadów zebranych selektywnie – 2 sztuk. 6. Zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych winny być przekazane do odpowiedniej instalacji komunalnej. Bioodpady, w tym odpady zielone, winny być przekazane do odpowiedniej instalacji komunalnej. 7. Szczegółowe zasady utrzymania czystości na terenie gminy Bieżuń zawiera Uchwała Nr VII/39/2024 Rady Miejskiej w Bieżuniu z dnia 29 października 2024 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Bieżuń (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z 2024 r. poz. 10449) stanowiąca załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
Internal identifier: PRZPiFP.271.1.6.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001