713470-2023 - ResultRomania-Brașov: Public road transport services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI BRAȘOV - LOTUL 1, LOTUL 3, LOTUL 4
Reference number: 4384150/2022/S13
II.1.2.
Main CPV code
60112000 Public road transport services
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport județean de persoane prin curse regulate în județul Brașov.
Lot 1: Grupa 1 - 19 trasee
Traseul: 001 Braşov – Poiana Mărului - Victoria
Traseul: 002 Braşov – Zărneşti - Poiana Mărului
Traseul: 003 Braşov – Bran – Şimon
Traseul: 004 Braşov – Moieciu de Jos – Moieciu de Sus
Traseul: 005 Zărneşti – Fundata - Fundăţica
Traseul: 006 Braşov – Vulcan - Holbav
Traseul: 007 Zărneşti – Predeluţ - Şirnea
Traseul: 008 Zărneşti - Măgura
Traseul: 009 Zărneşti – Bran - Peştera
Traseul: 010 Zărneşti - Poiana Mărului - Vulcăniţa
Traseul: 011 Zărneşti – Poiana Mărului - Şinca Nouă
Traseul: 012 Făgăraş - Hârşeni - Şercăiţa
Traseul: 013 Făgăraş – Mândra – Şinca Nouă
Traseul: 014 Făgăraş - Zărneşti
Traseul: 015 Făgăraş - Recea - Breaza
Traseul: 016 Făgăraş - Staţiunea Climaterică Sâmbăta
Traseul: 017 Făgăraş - Drăguş
Traseul: 018 Victoria - Drăguş
Traseul: 019 Victoria – Staţiunea Climaterică Sâmbăta
Lot 3: Grupa 3 - 15 trasee
Traseul: 024 Braşov – Ghimbav – Făgăraş
Traseul: 025 Braşov - Dumbrăviţa
Traseul: 026 Făgăraş - Toderiţa
Traseul: 027 Făgăraş - Mândra – Veneţia de Sus
Traseul: 028 Făgăraş - Mândra – Ungra
Traseul: 029 Făgăraş – Mândra - Hălmeag
Traseul: 030 Făgăraş - Mândra - Cobor
Traseul: 031 Făgăraş – Galaţi - Boholţ
Traseul: 032 Făgăraş – Şoarş – Seliştat
Traseul: 033 Făgăraş – Felmer – Ticușu Vechi
Traseul: 034 Făgăraş - Şona
Traseul: 035 Făgăraş – Jibert
Traseul: 036 Făgăraş - Beclean – Toarcla
Traseul: 037 Victoria – Ucea Gară
Traseul: 038 Victoria – Ucea – Făgăraş
Lot 4: Grupa 4 - 13 trasee:
Traseul: 039 Rupea – Braşov
Traseul: 040 Rupea – Homorod – Rupea Gară
Traseul: 041 Rupea – Jimbor
Traseul: 042 Rupea – Racoş
Traseul: 043 Rupea – Ioneşti
Traseul: 044 Rupea – Beia
Traseul: 045 Rupea – Jibert – Făgăraş
Traseul: 046 Rupea – Ungra - Dăişoara
Traseul: 047 Rupea – Dacia – Grânari
Traseul: 048 Rupea – Hoghiz
Traseul: 049 Rupea – Dacia – Viscri
Traseul: 050 Rupea – Hoghiz Sat – Comăna de Sus
Traseul: 051 Rupea – Fişer - Meşendorf
Valoarea totală estimată: 171.114.987,12 şi 188.226.485,84 RONSumele indicate nu includ TVA.Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a) din Legea nr. 92/2007 (actualizată) coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 (actualizată).Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a noului contract, la care se vor raporta cerințele de calificare, precum și cuantumul garanției de participare și evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea ce cuprinde și posibilitatea suplimentării.
Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor- 24. Data la care Entitatea Contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate Solicitările de clarificări şi la toate solicitările de informaţii suplimentare primite de la Operatorii Economici interesaţi este cu 15 zile calendaristice înainte de termenul limită pentru depunerea Ofertelor (termenul fiind menţionat în Anunţul de participare în conformitate cu Secţiunea IV.2.2. Termen limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare).
TEXTUL COMPLET AL FISEI DE DATE SE REGASESTE IN FORMULARUL INSTRUCTIUNI PENTRU OFERTANTI.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI BRAȘOV Lot 4: Grupa 04 - 13 trasee:
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI BRAȘOV
Lot 4: Grupa 04 - 13 trasee:
Valoarea totală estimată fără TVA: 29.162.465,57 şi 32.078.712,13 RON
Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a) din Legea nr. 92/2007 (actualizată) coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 (actualizată). Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a noului contract, la care se vor raporta cerințele de calificare, precum și cuantumul garanției de participare și evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea ce cuprinde și posibilitatea suplimentării.
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI BRAȘOV Lot 3: Grupa 03 - 15 trasee
Lot No: 2
Lot 3: Grupa 03 - 15 trasee
Valoarea totală estimată fără TVA: 60.530.674,40 şi 66.583.741,84 RON
Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a) din Legea nr. 92/2007 (actualizată) coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 (actualizată).
Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a noului contract, la care se vor raporta cerințele de calificare, precum și cuantumul garanției de participare și evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea ce cuprinde și posibilitatea suplimentării.
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI BRAȘOV Lot 1: Grupa 01 - 19 trasee
Lot No: 1
Lot 1: Grupa 01 - 19 trasee
Valoarea totală estimată fără TVA: 81.421.847,15 şi 89.564.031,87 RON