713647-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of medical equipment – Servicii de reparații și întreținere aparatură medicală (16 loturi)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de reparații și întreținere aparatură medicală (16 loturi)
Description: Servicii de reparații și întreținere aparatură medicală (16 loturi) Potrivit Caietului de sarcini elaborat se are în vedere prin derularea prezentei proceduri achiziția de servicii de reparații si întreținere și furnizare piese de schimb pentru aparatura medicală din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, defalcate pe 16 loturi, conform celor precizate in Caietul de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 3519879_2026_PAAPD1639168
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatură Hemodializă) si piese de schimb
Description: conform Caiet de sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 34913000 Miscellaneous spare parts
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatură tip Lowenstein) si piese de schimb
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura Hota si Camera termostat) si piese de schimb
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatură SMURD) si piese de schimb
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Ap de tip Savina, Evita) si piese de schimb
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatură Anestezie) si piese de schimb
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura Oftalmologie) si piese de schimb
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Injectomate CT, RMN) si piese de schimb
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Digitizoare tip FUJI) si piese de schimb
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura Fizioterapie) si piese de schimb
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Perfuzor BBraun Compact plus) si piese de schimb
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura tip Cios, Acuson)
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Laparoscop, Laringoscop) si piese de schimb
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura BO, ATI, Neonat GE) si piese de schimb
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Aparatura UTS)
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Servicii de reparare și întreținere echipament medical (Injectomate tip Fresenius) si piese de schimb
Internal identifier: 16