714186-2026 - Competition
Bulgaria – Security software package – „Осигуряване на решение за защита на e-mail съобщения и на решение за предотвратяване на изтичане на данни от крайни точки за нуждите на Министерство на външните работи (МВнР)“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Осигуряване на решение за защита на e-mail съобщения и на решение за предотвратяване на изтичане на данни от крайни точки за нуждите на Министерство на външните работи (МВнР)“
Description: Изискванията към изпълнението са описани в Техническата спецификация на Възложителя - Приложение № 1.
Internal identifier: 609103
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48730000 Security software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: В обхвата на обществената поръчка са включени следните дейности: I. Осигуряване на решение за защита на e-mail съобщения, както следва: 1. Подновяване право на ползване и поддръжка за решение за имейл защита (Trellix), описани в Таблица № 1 от Техническата спецификация на Възложителя Приложение № 1: - Email Sec Srv Ed (user) 1W 1:1TE(T) - продуктов номер: EMSE1WECE-AA-CA – количество: 1200 бр. – необходимо е да се осигури валидност и поддръжка до 09.09.2029 г.; - EM 3600 Appliance(T) – продуктов номер: EM-3600-TA – необходимо е да се осигури валидност и поддръжка до 09.09.2029 г. Параметрите на услугата по поддръжка следва да включват: • Възможност за регистриране на инциденти в сайта на производителя; • Възможност за изтегляне на актуализации от сайта на производителя; • Възможност за хардуерна поддръжка на място и замяна на дефектирал компонент. 2. Осигуряване на допълнителни лицензи за решение за имейл защита (Trellix или еквивалент), съгласно описанието в Таблица № 2 от Техническата спецификация на Възложителя – Приложение № 1: - Email Sec Srv Ed (user) 1W 1:1TE(T) (или еквивалент) - продуктов номер: EMSE1WECE-AA-BA TA (или еквивалент) – необходимо е да се осигури валидност и поддръжка до 09.09.2029 г. II. Осигуряване на решение за предотвратяване на изтичане на данни от крайни точки - Предложеното решение (DLP) трябва да включва лицензи за 750 крайни точки с валидност и включена поддръжка минимум за срок до 16.10.2029г. Всички компоненти на решението трябва да са от един производител. Тип поддръжка за DLP: 24x7x365. *** Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя – Приложение № 1. *** Към датата на решението за откриване на процедурата не е осигурено финансиране. Прилагат се правилата на чл. 114 от ЗОП. *** Всички доставени лицензи за софтуерни продукти по настоящата обществена поръчка следва бъдат издадени на името на МВнР. *** Срокове за изпълнение: 1. Срокът за осигуряване е до 15 работни дни, считано от датата на получаване на писмено уведомление, изпратено от Възложителя до Изпълнителя за осигурено финансиране по договора и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение, при спазване на условията на проекта на договор. 2. Срокът на валидност и поддръжка на описаните лицензи/решения е описан по-горе в обявлението. *** Участникът в обществената поръчка следва да е надлежно оторизиран от производителя на софтуера или от негов официален представител за предоставено право на извършване на разпространение/доставка на предлаганите от него продукти на територията на Република България; Участникът в обществената поръчка доказва съответствието си с поставеното изискване чрез прилагане на оторизационно писмо или друг еквивалентен документ, издаден от производителя или от официален негов представител на български език или придружен от превод на български език в Техническото си предложение; В случаите на представяне от Участника в обществената поръчка на оторизационно писмо от официален представител на производителя (или еквивалентен документ), в офертата се прилага и оторизационно писмо, издадено от производителя (или еквивалентен документ на български език или придружено от превод на български език), с което се упълномощава официалния представител на производителя да предоставя оторизация на трети лица.
Additional classification (cpv): 72260000 Software-related services, 72261000 Software support services, 48000000 Software package and information systems