714744-2023 - ResultRomania-Brașov: Works for complete or part construction and civil engineering work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
EXECUȚIA LUCRĂRILOR DE CONSTRUCȚIE PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIȚII “INFRASTRUCTURĂ DE GARAJ PENTRU TRANSPORTUL PUBLIC” - Cod SMIS 126998
Reference number: 4384206/2022/6A11
II.1.2.
Main CPV code
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului îl constituie:
EXECUȚIA LUCRĂRILOR DE CONSTRUCȚIE PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIȚII “INFRASTRUCTURĂ DE GARAJ PENTRU TRANSPORTUL PUBLIC” , Cod SMIS 126998
Contractul de achizitie publica de lucrari are ca obiect constructia unui numar de 10 imobile (cladiri si amenajari) in incinta actualei societati de transport public RATBV cu functiuni de garaje si ateliere de mentenanta pentru viitorul parc de autobuze electrice si diesel ale societatii, birouri si functiuni anexe.
Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii.
Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul achiziției îl reprezintă:
Lucrările se vor executa conform cu Proiectului Tehnic întocmit de Proiectant general: Asocierea SC PENCRAFT SRL, SC MIHUL SRL și SC ELMA STIL, parte integranta din caietul de sarcini.
Indicatorii tehnico economici au fost aprobati prin HCL nr.839/ 31.10.2022.
Scopul desfasurarii prezentei proceduri de atribuire il reprezinta atribuirea unui contract de achizitie de lucrari pentru realizarea unui numar de 10 obiecte – cladiri si amenajari – in incinta actualei societati de transport public RATBV. Imobilele vor avea functiuni de garaje si ateliere de mentenanta pentru viitorul nou parc de autobuze electrice si diesel ale societatii, birouri si functiuni anexe, fiind dimensionate pentru un numar de 157 de vehicule de transport public. Noua dotare se va constitui intr-unul dintre marii consumatori de energie electrica ai orasului, necesitand o putere instalata de circa 7000 KW/h. Din acest motiv, suprafetele de terasa ale halelor care vor alcatui noua dotare, in suprafata totala de circa 30 000 mp, vor fi utilizate pentru dipsunerea panourilor fotovoltaice in sistem ”on-grid”. Cu exceptia cladirii administrative P+3 cu accesul din strada Harmanului, toate celelalte constructii care alcatuiesc in prezent baza RATBV vor fi demolate.