2. Procedure
Procedure
Title: E3 Utförandeentreprenad BEST-dubbelspår Bohusbanan, Projekt Lundbyleden- Brunnsbo station inom Göteborgs stad, Västra Götalands län.
Description: Utförande BEST-arbeten. Bland annat en sträcka dubbelspår Bohusbanan, byte av växlar inom Kville bangård, kontaktledningsjustering, ny kanalisation, justering av spår samt installationsarbeten vid ny pendeltågstation Brunnsbo (byggnation av ny pendeltågstation ingår inte i entreprenaden).
Internal identifier: KOM-412958
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234100 Railway construction works
Additional classification (cpv): 45234112 Railway depot construction work, 45234116 Track construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: E3 Utförandeentreprenad BEST-dubbelspår Bohusbanan, Projekt Lundbyleden- Brunnsbo station inom Göteborgs stad, Västra Götalands län.