2. Procedure
Procedure
Title: Extraresurs Trädgårdsmästare
Description: Vill ni vara med och sköta Falu kommun anlagda flora & fauna och säkerställa att den är inbjudande, välplanerad och välskött? Är du trädgårdsmästare eller har trädgårdsmästare i er organisation? Falu kommun har egna trädgårdsmästare och behöver vid säsong extra trädgårdmästare som rycker in när den egna organisationen inte räcker till, det kan vara större och mindre uppdrag där ni utför uppdrag i nära samarbete med B:s egna organisation. Välkomna att lämna anbud i denna upphandling!
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77300000 Horticultural services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122462:Lot:1
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77000000 Agricultural, forestry, horticultural, aquacultural and apicultural services, 77311000 Ornamental and pleasure gardens maintenance services